У Чернігові згадали кулеметницю УПА Галину Кузьменко з Нової Басані. Зокрема, про неї розповів журналіст і громадський діяч Василь Чепурний.
Він повідомив, що Галина Кузьменко народилася 1922 року. Дитинство її було нелегким, на Чернігівщині пережила Голодомор. Тут у неї померли мати і сестра, а голодного батька репресували. У тюрмах-таборах він і згинув. Дядько за материнською лінією забрав Галину на Донбас, де вона росла, ходила в школу і жила, допоки не почалася Друга світова війна і не прийшли німці.
«Коли прийшли німці, то точно не відомо, чи на Донбасі вона вступила у підпілля ОУНівське, чи прийшла на Київщину і там це зробила. Але відомо, що на Київщині вона доєдналася до антирадянського угрупування. Швидше за все, я так розумію, воно не належало до УПА, а мало назву «Чернігівська Січ». Його засновником була людина, яка в діаспорі після війни стала відома як Яр Славутич.
Натомість угрупування «Чернігівська Січ» базувалося в Чорнобильських лісах, а Галина Кузьменко була кулеметницею.
І коли Красна армія почала свій наступ, то «Чернігівська Січ» відступила на захід і влилася в УПА, де Галина Кузьменко була спочатку кулеметницею, а потом рішенням проводу УПА стала пропагандисткою, мабуть, через те, що їй було легше працювати з військовополоненими українцями Красної армії. Коли в «Сіверщині» я працював редактором, ми друкували списки, ну, як по пам’яті, то там не менше, як півтора десятка було вояків УПА з Холминського району. Тобто вони потрапили в полон під час боїв і їх розагітували такі як Галина Кузьменко. Вони далі воювали в УПА, через що були потім засуджені, через що збереглися про них дані в архівах НКВС. Галина Кузьменко воювала до 1946-го року. І під час однієї з облав НКВС її схопили. Далі був суд, який засудив її на 10 років, і вона відбувала цей строк. У 1957 році ув’язнення закінчилося, вона повернулася до України, вийшла заміж за такого ж політв’язня Ярослава Когута, народила сина Василя та жила собі тихо, спокійно», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Василь Чепурний.
.