За інформацією: Суспільне Чернігів.
Гроші та ключі від будинку. Getty Images
Майже 12 мільйонів гривень у 2024 році спрямують на довгострокові пільгові кредити для жителів сільської місцевості на Чернігівщині. В рамках обласної програми "Власний дім" планують надати близько 60 нових позик, на сьогодні вже укладено сім договорів.
Про це 19 квітня повідомив заступник директора обласного фонду "Власний дім" Андрій Ільченко під час брифінгу в Чернігівській ОВА.
Кредити на 20 або 30 років під 6% річних для багатодітних сімей та 9% річних для всіх інших категорій можна одержати для поліпшення своїх житлово-побутових умов або розвитку підсобного господарства.
Заступник директора обласного фонду «Власний дім» Андрій Ільченко. ФОТО: Чернігівська ОВА"Ті родини, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, вони звільняються від сплати відсотків взагалі. При цьому ні рівень інфляції, ні курс долара не впливає на сплату боргу. Людина отримала гривню, вона цю гривню через 20 років з урахуванням відсотків нам і поверне", — розповів Андрій Ільченко.
За його словами, жителі області в рамках програми можуть отримати гроші за такими напрямками кредитування:
- нове будівництво житла — до 400 тис грн;
- придбання житла — до 300 тис грн;
- добудова, реконструкція або капітальний ремонт — до 250 тис грн;
- інженерне облаштування житла (електрифікація, газ, вода, опалення) — до 100 тис грн;
- розвиток особистого господарства, який включає придбання сільськогосподарської техніки, обладнання, домашньої худоби, бджолосімей та інше — до 150 тис грн.
"Одна з головних умов отримання кредитування – це проживання у сільській місцевості або селищах, малих містах. Місце роботи повинно бути також в цих населених пунктах, не в містах обласного підпорядкування (Ніжин, Прилуки) чи інших областях. Наявність платоспроможності для повернення суми отриманого кредиту".
Під час повномасштабного вторгнення пільговим кредитуванням скористалися 10 внутрішньо переміщених осіб. За інформацією Андрія Ільченка, програма в області діє з 1999 року, за це час видано 7 268 пільгових кредитів на суму 162,6 млн грн.
Скрін з презентації обласної програми «Власний дім». ФОТО: Чернігівська ОВА
Вдалося збудувати 813 будинків, 283 підсобних приміщення, придбати 357 житлових будинків та квартир, інженерно облаштувати 5 619 домогосподарств, придбати 343 одиниці сільгосптехніки та 149 голів худоби.
Програма фінансується з бюджетів усіх рівнів: державного, обласного, районних, а також із бюджетів громад. Останніх 5-6 років, каже заступник директора обласного фонду "Власний дім", виділяють максимальне фінансування — 11-12 мільйонів на рік.
Скрін з презентації обласної програми «Власний дім». ФОТО: Чернігівська ОВА
З початком повномасштабного вторгнення втричі зменшилися звернення за кредитуваннями від жителів північних районів Чернігівщини.
"Впали показники в тих районах, які межують з Росією та Білоруссю. Одна із самих активних громад була Семенівська. З лютого 2022 року звернення людей з громади майже відсутні".
Андрій Ільченко зазначає, що до повномасштабного вторгнення проблеми з виплатами кредитів були у 2% випадків від загальної кількості звернень. Зараз таких випадків менше.
"Робота з ними така, як і у банківських структур. Претензійна робота, якщо вона не дає своїх результатів, то тоді передаємо до судових органів і вже у примусовому порядку стягуємо заборгованість", — розповів Ільченко.
Читати ще
Читати ще Як на Чернігівщині за допомогою грантових грошей підприємці створюють робочі місця та розширюють свій бізнес