Сучасний світ уже давно став емансипованим. Жінки не погоджуються зі стереотипами, що «їхнє місце та кухні» і що «жінка не повинна працювати». Багато жінок не поспішають заводити дітей і створювати родину, насамперед вони хочуть реалізувати себе, як особистість.
Одна з таких – Софія Герасимова, сильна і незалежна дівчина.
Вона почала працювати ще зі школи і це, вочевидь, і сформувало її як незалежну особистість.
«Із дитинства була дуже самостійна, може навіть занадто. Частково через це, а також через те, що сім’я жила небагато, ще в середній школі, в 14 років, я почала свій трудовий стаж помічником продавця в супермаркеті. В цьому магазині я працювала частково три літа», – розповідає Софія.
Завдяки цьому, за словами дівчини, вона могла не просити грошей у батьків, а самостійно купувати собі речі й інколи балувати смаколиками. Крім того, підробіток дав їй цінний досвід відповідальності та комунікабельності.
«Загалом робота не була для мене тягарем, адже я сама вирішувала, скільки годин я відпрацюю. Також мені приносило задоволення наводити порядок у торгових рядах і виставляти продукти. Навіть зараз я іноді грішу цим у магазинах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: На пенсії все тільки починається: творче самовираження Катерини Немец
Звісно ж, іноді мені було сумно через те, що я працюю, а не насолоджуюся літніми канікулами, як мої однокласники», – згадує дівчина.
Після закінчення школи Софія Герасимова пішла навчатися на туризм, хоч це і не було спеціальністю її мрії. Мати підробіток під час навчання також було фактично неможливо через велике завантаження навчанням. Однак дівчина отримувала стипендію і цих грошей вистачало на особисті потреби.
«Хоч вчилася я і добре, але усвідомлювала, що за професією працювати не буду, бо туризм мені не близький. А найбільше в цій професії мене бентежить нестабільність заробітку, сезонність покупок турів.
Поки що найближче я була до сфери туризму під час практики, вже після закінчення вишу, коли працювала трансферменом у Туреччині впродовж 5 місяців.
До цього я встигла пропрацювати більше як пів року менеджером із зовнішньоекономічної діяльності, займаючись імпортом промислових товарів до України. Це була моя перша серйозна робота і я дуже за неї вдячна, що в мене тоді повірили і довірили мені цю серйозну роль, а також за колектив, завдяки якому вранці хотілося йти на роботу.
На такiй серйозній посаді я швидко подорослішала і після цього робота в Туреччині не була мені за радість. До того ж вона дуже важка фізично. Але завдяки місяцям у Туреччині я полюбила цю країну і знайшла хорошу подругу», – пояснює Софія.
Однак життя «підкинуло» багато труднощів молодій дівчині. Фактично без підтримки близьких, без грошей і без роботи, але Софія Герасимова знайшла в собі сили перевернути своє життя з ніг на голову і стати успішною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Віталій Заровний про найкращі кадри на весіллі, найкраще місце у світі та сноуборд
«Після повернення з Туреччини я була впевнена, що легко знайду нову роботу в Чернігові. На той час, восени 2014 року, в країні спостерігалася складна ситуація, і я за кілька місяців так і не змогла знайти гідну роботу. Тож мені довелося задуматися про переїзд до Києва, де жили кілька моїх знайомих, я розуміла, що там більше можливостей.
До переїзду в Києві я була всього кілька разів – буквально на день-два й одразу хотіла повернутися назад до Чернігова, адже столиця лякала мене своїм ритмом, кількістю людей і шумом.
Я довго зволікала з переїздом, але зрештою зважилася за день. Спершу мені довелося жити в різних знайомих, переїжджаючи щотижня на нову квартиру. В цей час я активно шукала роботу і після десятка співбесід мені пощастило – я почала працювати в сфері клієнтської підтримки агрегатора авіаперельотів.
Переїжджала я зі смішною сумою, яку взяла в борг у знайомого, і потім зрозуміла, наскільки я була наївна у своїх очікуваннях щодо того, як усе влаштовано в Києві. Завдяки новому знайомому я дешево зняла кімнату, де й прожила два роки.
На початку мені було дуже важко в Києві, за найменшої нагоди я їхала до Чернігова, до друзів. І лише через рік я усвідомила, що почуваюся в Києві, як удома, мені спокійно і добре. До того ж, мені пощастило знайти друзів на роботі, а зараз, через 5 років, їх ще й побільшало.
Можна сказати, що мій переїзд вдався завдяки допомозі моїх друзів і везінню, адже я була за крок від того, щоб повернутися з програшем додому», – згадує Софія.
.
Зараз дівчина працює «project expert» у міжнародній компанії, головний офіс якої розташований у Каліфорнії. Це щось на кшталт техпідтримки, але з більш глибокою залученістю в створення та поліпшення їхнього продукту.
Можна впевнено сказати, що Софія заслуговує на звання сучасної сильної і незалежної жінки, адже відповідає абсолютно всім критеріям: «Для мене «сильна і незалежна» – це жінка, яка впевнена в собі, самодостатня, яка розраховує насамперед на себе. Це жінка з життєвим досвідом, часто непростим, із якого вона змогла винести користь і відпустити. Це жінка, яка не перебуватиме там, де їй не комфортно, і не спілкуватиметься з тими людьми, з якими не відбувається взаємообміну приємними емоціями, адже спілкування повинно приносити радість. Це жінка, яка знає, що життя – дуже непроста штука, і готова давати собі раду з будь-якими труднощами на своєму шляху.
За словами «сучасна жінка» я бачу дівчину, яка любить доглядати за собою і робить це виключно для себе, може реалізуватися в будь-якій сфері – чи то творчість, чи то сім’я, чи то кар’єра. Не піддається соціальному тиску і може не заводити сім’ю та дітей, якщо вона того не хоче – в світі і так перенаселення (а от котика можна!). Також прагне до розвитку і до нових вражень, а головне – живе собі на втіху!».
Окрім роботи, Софія Герасимова багато читає і саморозвивається: «У вільний час намагаюся проводити час із друзями, прогулююся улюбленими районами Києва, відвідую кіно і театри. Також люблю читати художню літературу та дивитися детективи, i завжди рада гостям», – резюмує Софія.
Світлана Білоус
–