Ніжинка Анастасія Підгорна обрала здорове харчування як спосіб життя. До цього її підштовхнули не модні дієти, а звичайна харчова алергія.
«Почалося все з того, що я перестала їсти цукор, коли помітила реакцію на нього. Але я дуже люблю солодке, тому шукала альтернативу. Перейшла на фруктозу, але дізналася, що їсти її постійно шкідливо», — розповідає Анастісія Підгорна.
Тому дівчина почала шукати різноманітні рецепти і раптово натрапила на тримісячні онлайн-курси десертів. З цього і почався повний перехід на замінники небезпечних продуктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Сцена, спорт і творчість – захоплення Тетяни Якубець
На такому здоровому харчуванні жінка вже півроку. Вона повністю перейшла зі звичайного борошна на цільнозернові види, а саме на кукурудзяне, рисове, вівсяне борошно, або їх суміші. Анастасія каже, що звичне нам не несе жодної користі, адже з ядра зерна вимиваються усі корисні елементи, натомість залишаються лише чисті вуглеводи, а потрібні для організму складові йдуть на смітник.
Єдина відмінність приготованих таких способом кондитерських виробів від звичайних у тому, що вони не настільки пухкі та мають більшу вагу, проте корисніші.
Цукор жінка замінює стевією, стевіазідом, кокосовим цукром чи цукролозою, яка є витяжкою зі звичайного цукру, але не підвищує рівень глюкози та низькокалорійна.
«За рахунок цих інгредієнтів торти та випічка стають дієтичними. Їх можна їсти людям, що страждають на діабет або алергію, а також тим, хто худне», — ділиться жінка.
Знайшла вона замінники і яйцям, на які у багатьох також буває алергія. Це можуть бути звичайні банани або розчин із льону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Ірина Глюк про красу під одягом, власний бренд та життя без телевізора
«Раніше взагалі не могла собі уявити, як можна зробити безе без яєць. А воно робиться на основі відвару з бобових», — каже Анастасія.
Якось вона навіть пробувала запропонувати одному з ресторанів на вибір звичайне імбирне печиво свого приготування та дієтичне на основі банану з замінниками цукру. У закладі обрали звичайне через його меншу вартість. Адже замінники коштують дорожче звичайних продуктів.
«Є сироп на основі агави і топінамбуру, його консистенція схожа на мед. 500 мілілітрів цієї суміші коштує 300 гривень. У результаті ціна одного торту може відчутно збільшитись», — пояснює жінка.
Зараз вона намагається повністю перевести свій щоденний раціон на їжу з такими замінниками, які вона купує у інтернеті. А смак їжі від них майже не страждає.
«Як на мене, то він зовсім не відрізняється, але для чоловіка така їжа інколи здається менш насиченою. Він просить зробити жирнішим крем, адже я замінюю масло фруктовими пюре або кокосовим маслом. Структура бісквіта також трохи щільніша за звичайну. А так більше нічого. Бувають і такі страви з замінників, які чоловік просить готувати постійно, бо вони смачніші, інколи взагалі не відрізняє від оригіналу», — зазначає Анастасія.
Рецепти дієтичної їжі жінка освоїла досить ґрунтовно, хоча кулінарної освіти ніколи не мала. Вчилася на архітектора-дизайнера, працювала у меблевій сфері. Каже, що їй подобається створювати оригінальні та корисні смаколики з незвичних натуральних замінників.
Зараз вона у декретній відпустці виховує маленьку донечку та розвиває невеличкий бізнес. Свої десерти поки що не продає, а робить виключно для себе, знайомих та родичів.
Спілкувалася Ольга Лазун
–
Источник: Челайн