Чернігів дуже потерпів від рашистської навали. Багато містян втратили спокійний сон, здоров’я, близьких, житло та майно, яке наживали роками. Тож багато людей нині потребують допомоги та підтримки, насамперед матеріальної.
У такій ситуації чернігівські бігуни з клубу Falcons Running Club не змогли залишатися байдужими чи осторонь і вирішили допомогти містянам у біді. Звісно, діяли у спосіб, у якому самі – як риба у воді: влаштували благодійний онлайн-забіг «Чернігів – Скеля».
«Ідея влаштувати його виникла ще під час бойових дій довкола міста й обстрілів. Тоді були думки, що треба якось гуртуватися і щось робити. І взагалі, бігуни – спільнота згуртована, яка завжди підтримує одне одного. Вирішено було допомагати саме чернігівцям.
Це був онлайн-забіг і кожен біг там, де хотів і міг. Причому це відбувалося по всьому світу. Зокрема в США, Канаді, Ізраїлі, майже в усіх країнах Європи, Австралії, один чоловік навіть у в’язниці бігав. Багато військових бігли, дітки маленькі, учасники, яким по 5-6 років, долали дистанцію неквапливо з батьками. Бігуни з різних міст організовували цілі клуби та бігали разом», – у коментарі для ЧЕline зазначив марафонець Павло Деркач.
Відстань пробігу стартувала від одного кілометра, далі – хто скільки хотів, стільки й біг. Загалом ідею підтримали приблизно півтори тисячі учасників.
«Думаю, ще протягом тижня люди згадуватимуть, що цей забіг був, і скидатимуть результати. Це з досвіду попередніх стартів», – пояснив пан Павло.
До речі, участь у забігу зробили безкоштовною, а донати – за бажанням.
«Зараз ситуація складна, дуже багатьом фінанси просто не дозволяють брати участь у заході за гроші. Тож частина учасників пробігла просто для підтримки», – повідомив марафонець.
Про остаточні підсумки події говорити ще зарано. Бо, як уже зазначалося, щонайменше тиждень учасники ще донатитимуть і бігатимуть.
Та вже є проміжні результати: зібрано 120 тисяч гривень.
«Повторюся, що гроші будуть витрачені саме на допомогу постраждалим чернігівцям. Ми вже знаємо людей, які цього потребують.
Нашим клубом Falcons Running Club зберемося, коли активність учасників забігу вщухне, підіб’ємо остаточні підсумки і разом обговоримо пропозиції, кому можна допомогти. У нас клуб доволі великий, багато хто має знайомих і друзів, які постраждали. Ми хочемо допомогти саме конкретним людям, адресно. Звісно, що про все зроблене і про те, на що саме витрачені кошти, обов’язково прозвітуємо», – запевнив Павло Деркач.
Як бачимо, добрі справи можна робити і без великих капіталів. Головне – велике бажання допомогти й організаторська жилка.