Україна вкотре здригнулася від підліткової жорстокості: в Білій Церкві група підлітків познущалася над 12-річною дівчиною.
Можливо, такі випадки періодично трапляються, бо підлітків, які б’ють і знущаються, не карають.
У Чернігові ще в 2017 році п’ятеро дівчат (4 школярки і студентка тодішнього Чернігівського педагогічного університету імені Шевченка) жорстоко побили Поліну Малоштан, на той момент – восьмикласницю. Її били ногами по голові, кидали на бетонний паркан, виривали та підпалювали волосся і все це фільмували на камеру.
Про звірства в Чернігові довідалася вся країна, жахливий випадок отримав неабиякий розголос у пресі. Суспільство сподівалося на справедливе покарання для дівчат, які жорстоко били Поліну. До речі, у справі фігурували четверо дівчат із Чернігова: Півень Марія, Тимченко Євгенія, Швець Олександра, Ярина Анастасія.
Натомість судовий розгляд справи розпочався в липні 2017-го і тривав роки…
Відтоді минуло майже вісім років, але «ЧЕЛАЙН» вдалося поспілкуватися з Поліною Малоштан.
Про фінал моторошної історії вона сказала так: «Безкарність, чотири роки судів, навіть до київського суду дійшло, ніхто не поніс покарання, попри резонансну справу».
За словами Поліни, жодна з її кривдниць навіть не намагалася вибачитися за скоєне. Навпаки, були погрози, зокрема «добити», двічі за ніч відбувалися підпали щитових у під’їзді, де вона тоді жила.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи покарали «банду дівчат» з Чернігова: п’ять років після побиття Поліни Малоштан
Поліна й досі не може збагнути, за що була жорстоко побита.
«Я просто гуляла в центрі міста, коли мене скрутили і тягнули за волосся на місце побиття. Я думаю, своїм вчинком (побивши людину й оточивши її) ці «дівчата» хочуть здатися вищими за всіх і сміливими: як «король зграї». Самоствердитися в тому, що вони круті у своїй зграї», – пояснила Поліна Малоштан.
Вона також розповіла, що нині в неї все добре. Живе в Києві і вже відучилася на бухгалтера.
Звісно, що до випадків підліткової жорстокості, які трапляються час від часу, вона не байдужа. Бо самій довелося бути в ролі жертви. На її думку, запобігати таким випадкам можна єдиним способом – справедливо карати кривдників.
«Протидіяти схожим випадкам – показати, як кривдники відбувають покарання. Не просто посварити їх, що так робити не можна, а щоб кривдники були покарані та відсиділи свій строк. Бо, навпаки, висвітлення ситуації та несправедливе рішення суду показує приклад: «Робіть так, вам нічого за це не буде» Покарання – щонайменше чотири роки. Щодо моїх кривдниць – їм це все повернеться в 1000 разів більше, не їм, то їхнім дітям…», – впевнена Поліна.
Вона також розповіла, що після побиття зі своїми кривдницями не зустрічалася і не має такого бажання.
«Ні, і не хочу про них нічого знати. Вони для мене як були незнайомі люди, так і залишилися», – сказала Поліна Малоштан.
–
Ірина Осташко
Фото – зі сторінки Поліни Малоштан у соцмережі