За інформацією: Суспільне Чернігів.
Володимир Суярко до полону та після полону з мамою. Тетяна Суярко
Військовий Володимир Суярко із села Титівка Ніжинського району на Чернігівщині, який повернувся з російського полону під час обміну 24 травня, встиг обійняти рідних та наразі перебуває на реабілітації. Його зустрічали мама і сестра, які дізналися про те, що він в Україні за кілька годин до довгоочікуваної зустрічі.
Про це у коментарі Суспільному розповіла мама Володимира Тетяна Суярко.
За словами жінки, вона якраз гостювала у своєї дочки Світлани, сестри Володимира, у Чернігові.
"Була на площі, де відбувалася акція на підтримку полонених. І тут дочка телефонує мені і плаче: «Мамо, радій: Вова вже їде!». Каже, що їй щойно подзвонили і повідомили. Ми за себе і — зустрічати його", — говорить Тетяна Суярко.
Володимир Суярко із сестрою та мамою. Фейсбук Вікторія Коломійченко
Як вона розповідає, син, як і завжди, ні на що не скаржиться:
"Він у нас завжди такий: що не спитай — «все добре». Запитуєм: як там було? — «Більш-менш». Як годували? — «Терпимо». Усіх пообмімав, заспокоїв, усіх любить".
Володимиру Суярко — 43 роки. Останні сім місяців чоловік провів у російському полоні.
"Спочатку його вважали зниклим безвісти, думали, що "двохсотий". Він воював на Донеччині — село Богоявленка Волноваського району. А потім дочка побачила у соцмережах відео, з якого ми дізналися, що він у полоні".
За словами Тетяни Суярко, її сина сплутали з іншим військовим, який мав такий самий позивний. І, на щастя для них, їх Володя виявився живим.
"Слава Богу, діждалися. Повернувся і він, і його побратим — хлопець із Ніжина Юрій Федченко. Вони разом і служити пішли, і воювали, і у полон потрапили, і повернулися також разом".
Служили хлопці з 2024 року.
"Вова з перших днів у 2022-му був у ТрО. І тоді, коли у 2024-му прийшла повістка, сказав: «Я ховатися не буду». До цього працював на різних роботах".
Нагадаємо, під час першого обміну, 23 травня, додому повернулися двоє жителів Ніжина — Олександр Шнер та Юрій Макаренко. Тоді ж обміняли жителя Киїнки Анатолія Овчара з позивним "Сід" та Віталія Седюко з Хоробичів, що на Городнянщині.
Що відомо про обмін
23 травня був перший етап обміну в межах формату "1000 на 1000", про який домовилися на переговорах у Стамбулі 16 травня. Додому повернулися 390 українців. За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Україна повернула додому 270 військовополонених і 120 цивільних заручників — три жінки та 387 чоловіків.
Другий етап обміну в межах формату "1000 на 1000" відбувся 24 травня. До України з російського полону повернулись ще 307 військовослужбовців. Серед повернених — військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та нацгвардійці.
Також ще один обмін — третій етап в межах формату "1000 на 1000" — відбувся 25 травня. До України з російського полону повернулися 303 військовослужбовці. Зокрема серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ, Військово-морських та Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також бійці Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держспецтранспорту.
Читати ще
Читати ще
«Говорили всю ніч і ранок»: дочка Віталія Седюка з Хоробичів, який повернувся з полону, розповіла про батька