За інформацією: Суспільне Чернігів.
Медпрацівниця з документами, українські гроші та молоток судді. Суспільне Чернігів
Медсестру одного з закладів охорони здоров'я Чернігова визнали винуватою у підробці COVID-сертифікатів. Жінка робила це у змові з власницею одного із місцевих турагентств для людей, які виїжджали за кордон. Медпрацівниці призначили покарання у вигляді штрафу 89 250 гривень. Також вона має сплатити 26 895 гривень процесуальних витрат на залучення експертів.
Такий вирок виніс Деснянський районний суд міста Чернігова 4 липня 2024 року.
Зокрема, медсестра з квітня по жовтень 2021 року, використовуючи пароль та логін лікаря, вносила відомості про нібито проведену вакцинацію до електронних реєстрів. Далі видавала завірені підписами та печатками паперові COVID-сертифікати. А, оскільки неправдиві дані містилися в електронній базі, додаток "Дія" також підтверджував наявність сертифіката про вакцинацію у насправді нещепленої особи.
У суді довели видачу таких документів 11 особам.
Жінка розкаялася у скоєному та активно сприяла розкриттю кримінального порушення.
Отже, зважаючи на все, суд постановив визнати винуватою медробітницю за частиною 3 статті 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) та призначити покарання у вигляді в розмірі 5 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це становить 89 250 гривень.
Нагадаємо, чернігівська поліція викрила мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим у жовтні 2021 року. Як встановили тоді правоохоронці, схему виготовлення сертифікатів організувала 52-річна власниця туристичного агентства. Вона пропонувала клієнтам придбати сертифікат без проходження вакцинації. Деякі клієнти цілеспрямовано зверталися до цієї туристичної компанії лише за підробленими документами, хоч нікуди не збиралися мандрувати.
За версією поліції, жінка змовилася з чернігівським лікарем та медсестрою, які й вносили відомості про нібито проведену вакцинацію до електронних реєстрів. Після цього медики видавали завірені підписами та печатками паперові COVID-сертифікати.
Вартість одного такого сертифіката становила для замовника 250 доларів США. В середньому за день виготовлялися по 20 фальшивих сертифікатів. Таким чином, лише за останніх два місяці власниця турагентства та кілька медиків отримали понад 500 000 гривень від незаконної діяльності. Гроші у клієнтів вони брали виключно готівкою.
Правоохоронці провели одночасні обшуки у робочих кабінетах медичних працівників, в офісі туристичної агенції та вдома у всіх підозрюваних. Звідти вилучили комп’ютери, печатки, копії документів та медичних декларацій, банківські картки, мобільні телефони та оформлені COVID-сертифікати.
Читати ще
Читати ще Правоохоронці затримали голову ВЛК Чернігівської області