За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олег Олешко. https://gorod.cn.ua
Це людина цілком підпорядкована Борису Приходьку. Його дружина — Тетяна Олешко помічниця Приходька. Олешко на Бобровиччині у свій час брав хабарі за те, щоб дати відстрочку щоб людину не призвали в армію. Це людина схильна до пияцтва. Ми добились того, що його звільнили, відкрили кримінальну справу. Але вона тягнеться роками вже для того, щоб за давністю припинити справу.
Читати ще
Читати ще
Герой України Леонід Яковишин звинувачує нардепа Бориса Приходька у підготовці рейдерського захоплення «Землі і Волі»
Влітку 2024 року, за інформацією видання "Челайн", Бобровицький районний суд закрив кримінальне провадження від 19 квітня 2022 року, відносно Олега Олешка Анатолійовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України, а саме перевищення військовим своїх повноважень, зокрема при вилученні техніки приватного товариства.
Чи зачіпають Вас особисто такі інформаційні кампанії, коли називають зрадником, що Ви у змові з Росією. Як ви реагуєте?
Я вже до цього звик. У мене натура така, що все життя — боротьба і далеко не спокій. А тим паче в нашому суспільстві, де присутня заздрість: "У нього все виходить. У нього море грошей. Чому Путін не бомбить в Яковишина елеватор? Елеватор, який є найбільшим в Україні на 500 тисяч тонн?" Але ж це все треба було побудувати власними силами. Не замовник же мені приїжджав і будував. Треба було брати кредити. Я ледь не втратив все через інфляцію. Але вчасно вдавалося знайти правильні рішення. І тепер, звісно, створено показове господарство таке, яке воно сьогодні є.
Ми в області перше місце займаємо по сплаті податків. Суттєво допомагаємо ЗСУ. На сьогодні передали вже 22 мільйони гривень, це з початку 2024 року. Купуємо по замовленню техніку, яка потрібна віййську. Гроші не даємо, бо це таке, що підлягає спокусі.
"Я на це багатство витратив 54 роки свого життя"
Розкажіть про своє підприємство: скільки у Вас в обробітку землі та що Ви вирощуєте?
Моє підприємство розташоване в Чернівській області, а стоїть на обліку в Києві, як платник великих податків. Я утримую до півтори тисячі колектив, виплачую конкурентну зарплату, а за оренду землі в мене найвища плата в Україні.
Зараз в обробітку ТОВ "Земля і Воля" 31 тисяча гектарів землі. Я на це багатство витратив 54 роки свого життя. І мені вдалося зробити те, що багатьом не під силу. Не тільки в Україні, а й в Європі.
Я вже доходжу до тисячі доларів чистого прибутку з гектара. У мене прибутки сягають від 25 мільйонів доларів на рік. З мене сміялися, коли я їздив в Австралію, Бразилію, Америку не один раз. Вивчав, на чому економіка в них тримається в селі. І я подивився, що кукурудза — це основа для розвитку. Я вирощую свою кукурудзу. Я обрав це 27 років тому.
Скільки людей у Вас працює на підприємстві та яка середня зарпалата?
1 470 людей, а зарплата середня на рівні 15 тисяч гривень.
Куди Ви збуваєте кукурудзу та чи вплинуло на Вас блокування кордонів Польщею?
Я сам не експортую кукурудзу. Є така фірма "Кернел".Найбільший виробник та експортер соняшникової олії в Україні, а також один з провідних постачальників агропромислової продукції на міжнародному ринку., вони забирають в мене продукцію та відправляють. На сьогодні я продав їм 200 тисяч тонн зерна кукурудзи. І в мене ще залишається 150 тонн.
Особливість нашого підприємства в тому, що ми самі вирощуємо сорти — батька та матір насіння беремо з Америки, але вирощує самі тут і все робимо під керівництвом американської фірми. Це виходить наполовину дешевше — три мільйони доларів я зекономив тільки на насінні. Коли ціна піднялася на добрива, на аміак, ми одразу відмовилися від попереднього шляху, який в нас був. Ми скоротили на 50% внесення аміачної селітри, за рахунок того, що придбали техніку. У ґрунт вносимо зерна на 20 сантиметрів. І також у мене свої сушарки, елеватори, чотири під'їздні залізничні колії. Останню залізничну дорогу ми побудували до елеватора у 7,2 кілометри, а витратили на це 5,7 мільйона доларів.
Як вплинула на Ваше підприємство мобілізація та що Ви думаєте про економічне бронювання?
Механізатори у мене заброньовані, так як наше підприємство є основним платником податків у регіоні. Звичайно, ми відчуваємо потребу. Находимо шляхи виходу з цієї ситуації. Залучаємо пенсіонерів. А який вихід?
А щодо економічного бронювання, я вважаю — це неправильно. У людей немає таких коштів. Ніхто відкуплятися не буде. Цей закон буде недієвим.
Мирні переговори, Зеленський та роль Трампа
Два роки тому, коли в Україні був піднесений настрій і всі очікували контрнаступу ЗСУ, Ви, на відміну від інших, не були таким оптимістичними. Що думаєте зараз та як бачите розвиток подій у майбутньому?
Скажу, що важко. Сьогодні, коли росіяни відбирають у нас кілометр за кілометром, приводить мене в жах. У нас, на жаль, таких ресурсів немає як у них. І допомога скоротилася. Тільки обіцянки. А без неї вибратися з цієї ями нам буде важко. Бо їх підтримує Китай, Іран, Північна Корея.
Що Ви думаєте про мирні переговори та вибори в Україні?
Серйозні переговори мали відбутися в Стамбулі. Там мав зустрітися Путін з Зеленським. Але Зеленський не поїхав. Зараз я кажу, що треба йти на переговори, не слухати нікого.
Читати ще
Читати ще
Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі
Щодо виборів, то вони під час війни неможливі. Після мирних переговорів потрібні: і президентські, і в парламент, і місцеві. Це питання навіть не обговорюється.
Що зміниться у війні з приходом президента США Трампа?
Це людина непослідовна. Я за ним спостерігаю давно. Він має великі фінансові можливості та забезпечив собі хорошу підтримку. Але його публічні заяви щодо жінки кандидатки у президенти неприпустимі (мова про Камалу Гаріс, — ред.).
У нього були дружні стосунки з Путіним. Я думаю, що підписання мирної угоди неминуче. І в цьому зіграє роль Трамп. Але на яких умовах? Це інше питання. Півтора роки тому умови були більш-менш, а зараз Путін претендує на Луганську, Донецьку, Запорізьку і Херсонську області. Всі корисні копали там, а не тут. І він (мова про очільника Кремля, — ред.) не хоче, щоб Україна була в НАТО.
Два роки тому Ви говорили, що якщо Україна переможе в цій війні за президентства Зеленського, то Ви перед ним знімете капелюха. Що Ви зараз думаєте про президента?
Він старається з усіх сил, але одне старання впливу на таких як Трамп не має. Треба вибирати, думати, як зберегти націю, як зберегти державу. Це серйозні питання. І президенту сьогодні ще важче, ніж це було три роки тому. Ми не маємо права поступитися.
Суспільне спілкувалось з вами два роки тому. Що за цей час змінилося у Вашому житті?
Для мене на першому місці розвиток мого господарства. Всі мої мрії розсипались з початком повномасштабної війни. Я купив кинутий молокозавод, щоб побудувати спиртовий завод. Але сьогодні не доцільно будувати.
Ким Ви бачите себе через п'ять років?
Я запросив до себе гадалку. І вона мені сказала, що я проживу рівно 91 рік. А я їй сказав: "Знаєш, я дам тобі 20 тисяч доларів, продовж мені ще на п'ять років". Вона ж сказала, що це не в її силах. Я думаю, що, мабуть, більше проживу. Я отримую єдине задоволення в світі — це робота. І вона мене тримає на цьому світі. Щоб не сталося, з колії мене вибити ніхто не зможе. Ніколи. Я тут працював і до останнього дня свого життя буду працювати. Пенсія в мене знаєте коли буде? На тому світі.
Читати ще
Читати ще
Низка депутатів Чернігівської облради заявили про відкликання голосів під зверненням щодо «Землі і Волі» Яковишина