Бюджет Чернігова втратив 1 мільйон 300 тисяч гривен через безоплатну передачу комунального майна артезіанської свердловини «Зарічна» №1 у комунальну власність Киїнської територіальної громади. До того ж через ці дії тариф на воду для мешканців Зарічного збільшився вдвічі.
Але розкрити обставини цієї справи виявилося ще тим квестом. Бо все було обставлено так, ніби передача відбулася в законний спосіб.
Депутатка Чернігівської міської ради Марина Семененко розповіла, що цією темою займається від серпня. І зрештою звернулася до Чернігівської обласної прокуратури.
«Комунальне майно, яке ми передали Киїнці, – це одна свердловина, іншу вони, відповідно до документів, втратили. А основні засоби «Чернігівводоканалу», які прилягають до цієї свердловини, – це водопровідні труби й інші елементи цієї системи, передані з Чернігівської громади в Киїнську. Причому з порушенням законодавства і порушенням Положення про передачу майна та списання основних засобів комунального підприємства.
Загалом, згідно з Положенням, прийнятим Чернігівською міською радою в 2012 році, ми могли передати безкоштовно майно з одного комунального підприємства на інше – це дозволяється. Але іншій територіальній громаді ми не мали права передавати це майно», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Марина Семененко.
Та спершу на цю ситуацію ніхто не звернув уваги, бо рішення про передачу прописане таким чином, що депутати вважали, що це платна передача майна.
«Там був додаток, у якому йшлося, що майно коштує 1 мільйон 300 тисяч гривень. І в проєкті рішення, яке підписав Владислав Атрошенко, немає жодного слова про те, що це безкоштовна передача. Тобто рішення складено так, нібито ця передача – платна. Але ми не мали права всього цього передавати в іншу громаду безкоштовно. Бо це шкодить інтересам міста Чернігова. Бо міський бюджет втратив мільйон триста тисяч гривень. Бо всі ці основні засоби оцінені в таку суму. І в результаті цього рішення жителі Зарічного отримали вдвічі більші тарифи на воду. Це теж не в інтересах нашої громади», – пояснила Марина Семенко.
Зрештою Чернігівська обласна прокуратура зреагувала на звернення депутатки.
«Прокуратура кваліфікувала це як перевищення службових повноважень, що призвело до порушення інтересів Чернігівської громади. Бо міський голова зіграв на руку іншій громаді. Це рішення суперечить повноваженням Чернігівського міського голови взагалі», – розповіла Марина Семененко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День ЗСУ та «Дай друге життя старій речі»: в бібліотеці на Чернігівщині влаштовують різні акції
Виниклу ситуацію намагалися прояснити в «Чернігівводоканалі», але фахівець, який зазвичай комунікує з пресою, зауважив, що є начальникомслужби водопровідних мереж. Відповідно, може розповідати тільки про водопроводи міста Чернігова. Натомість, аби прояснити ситуацію в Зарічному, порадив звернутися до Сергія Малявка, керівника КП «Чернігівводоканалу». Ми телефонували Сергію Малявку, але на дзвінки він не відповідає. Тож якщо «Чернігівводоканал» забажає викласти свою позицію, ми надамо таку можливість.
Зверталися по коментар і до Наталії Слабеняк, речниці ГУНП у Чернігівській області. Адже проведення досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Чернігівського районного управління поліції ГУНП у Чернігівській області. Але від нас запросили офіційний запит, який ми вже надіслали.
Тож «ЧЕЛАЙН» продовжить тримати руку на пульсі цієї ситуації, про всі новини оперативно повідомлятимемо.
–