За інформацією: Суспільне Чернігів.
Порубкові рештки дерев. Суспільне Чернігів
Нагадаємо, 30 липня Кабінет Міністрів затвердив постанову, завдяки якій жителі прифронтових громад зможуть безплатно заготовляти дрова для домашніх потреб. Як повідомили в Північному лісовому офісі держпідприємства "Ліси України", наприкінці вересня Рада оборони області надала дозвіл на ці роботи. На початку листопада лісництва оновили перелік ділянок.
ЛІс та дерева. Суспільне Чернігів
Головний лісничий Павло Ребенок розповів, що у Чернігівському лісовому господарстві затверджено 28 таких ділянок на 350-ти гектарах лісу. Послугою охоплено 12 лісництв на території 16 громад.
Павло Ребенок, головний лісничий Чернігівської філії ДП «Ліси України». Суспільне Чернігів"Були визначені ділянки найближче до населених пунктів, для зручності громадян. Для близькості транспортування і заготівлі цих порубкових решток".
Їх, за словами Павла Ребенка, раніше залишали для перегнивання. На сьогодні держава розробила механізм законної передачі решток деревини населенню.
Порубкові рештки дерев. Суспільне Чернігів
Як розповів помічник лісничого Красилівського лісництва Володимир Єрмоленко, з одного-двох дерев формується купа порубкових решток. На одній ділянці максимально може бути до сотні таких куп. В основному людям пропонують дрова з сосни, берези та клену.
Володимир Єрмоленко, помічник лісничого Красилівського лісництва. Суспільне Чернігів"Це залежить від різного дерева. Чим більше дерево, тим більший діаметр сучка або гілки. Тут ми бачимо різну фракцію, як товстішу, так і тоншу. З порубкових решток на одне домогосподарство реально заготовити деревину паливну".
Щоб отримати рештки дерева, людині потрібно звернутися до найближчого лісництва. Його працівник покаже ділянки, де можна зібрати деревину, говорить Павло Ребенок.
"Заготівля такої деревини здійснюється без використання моторних бензопилок, електропилок. Тільки з використанням ручних інструментів. Тобто, це ножівки, сокири".
Головна умова — це обов’язкова присутність представника лісництва під час такої заготівлі дров. Також це пов’язано з безпековими питаннями в умовах повномасштабної війни.
Павло Ребенок, головний лісничий Чернігівської філії ДП «Ліси України». Суспільне Чернігів
"Усі ділянки, які занесені до списку для заготівлі порубкових решток, вони сформовані таким чином враховуючи безпекову ситуацію в регіоні взагалі. У зв’язку з тим, що велике захаращення вибухонебезпечними предметами у лісових масивах".
На сьогодні, за словами лісівників, до них не надходили звернення від населення щодо такої заготівлі дров.
"Я вважаю, це пов’язано з тим, що рішення було прийняте наприкінці вересня, інформація до людей дійшла ще пізніше. А переважно вже в жовтні всі люди на зиму запаслися дровами".
Загалом, за інформацією Північного лісового офісу держпідприємства "Ліси України", на Чернігівщині Рада оборони області видала дозвіл на заготівлю порубкових решток у п’яти філіях Чернігівщині.
Читати ще
Читати ще
Жителі Чернігівщини можуть безплатно отримати дрова для домашніх потреб у лісництві: який алгоритм дій
Читати ще
«Закон про дрова»: що з ним не так, чи є незаконна вирубка дерев та як врегулювати — підсумки ток-шоу «Що відбувається?»