У Чернігівській області через аномально теплу для грудня погоду масово розпускаються рослини – квіти і кущі. Відповідні фото у соцмережах розмістили жителі області.
Так, одну із світлин опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков.
«Весняні первоцвіти на Валу. 18 грудня», — підписав він фото.
У коментарях користувачі поділилися, що у них у садах прокидаються проліски та підсніжники, викидають бруньки плодові дерева і кущі, також з’явилися «котики» на вербах, бруньки на березах.
Водночас місцеві синоптики учора встановили температурний рекорд на Чернігівщині.
За даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, 17 грудня абсолютний максимум температури повітря у Чернігові, який утримувався з 2017 року – 8,6°С – був перевищений і склав 9,6°С.
Як уточнив завідувач кафедри екології та охорони природи, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Юрій Карпенко, цибулинні рослини (тюльпани, нарциси та інші) вступили у стадію вегетації через те, що вдень тепло, а вночі температура знижується, і це нагадує рослинам весняні умови.
На його думку, якщо надалі висока температура для грудня триматиметься, то деякі рослини навіть можуть розквітнути, а якщо різко виникнуть морози, то бруньки змерзнуть.
«Зараз більшість рослин перебувають у зимовій сплячці через коротку тривалість дня і контраст температур. І цей стан має продовжуватися до весни. Вимерзання може і не відбудеться у разі пониження температури. Адже ефемероїди (багаторічні трав’янисті рослини з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою) у клітинах містять високу концентрацію цукру, що може захищати рослини від несприятливих умов», — розповів Карпенко.
За матеріалами УНІАН
Источник: format.cn.ua