У водах Сейму, в точках, де почався рух забруднення територією України, вміст розчиненого кисню досяг норми – 4 міліграми на дециметр кубічний. Мор риби не фіксується. У Десні забруднення сповільнилося, фіксується точково та має неоднорідний характер.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Для збору загиблої риби в Чернігівській області наразі задіяно 15 човнів і 142 фахівці.
Наразі на Чернігівщині вже зібрано 19 тонн загиблої риби.
Державне агентство водних ресурсів України та Держекоінспекція продовжують здійснювати посилений кризовий моніторинг стану вод, відібрано вже 195 проб води у Чернігівській, Сумській і Київській областях.
За словами заступника голови Держводагентства Ігоря Гопчака, крім основних фізико-хімічних показників, які вимірюються щоденно, також виконуються вимірювання пріоритетних забруднюючих речовин. За їхніми результатами в річках Сейм і Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.
Наразі забруднення пройшло Десною вже 242 км. Згідно з оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня.
За словами директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, екосистеми річок Сейм та Десна можуть відновитися за 2-3 роки. Він навів приклад з екологічною катастрофою на Дністрі у 1983 році, коли внаслідок прориву ґрунтової дамби Стебницького хвостосховища впродовж 500 км річки загинуло все живе.
Сергій Афанасьєв відзначив, що на незарегульованих річках відновлення може відбутися за декілька років.
–