Одна з цікавинок першої половини літа на Поліссі – чорничний сезон. Причому чорниці – такі ягоди, що дуже корисні та багатьом подобаються. Між тим, чорниця – достатньо вологолюбна рослина. Але цьогоріч чорничний сезон на Чернігівщині може бути досить недовгим і не таким, як людям хотілося б.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший виступ під час облоги Чернігова замовив військовий, який повернувся з окопу додому: музика в житті Андрія Романенка
«Коли вологи мало, як нині, врожайність менша і чорниця дуже швидко починає відходити. Наприклад, у червні ягоди з’явилися, а в середині липня не тільки ягоди осипаються, а й на самій рослині починає жовтіти листя. І вона на вигляд стає миршавенька.
У вологі роки чорниця добре плодоносить. І ягоди тримаються до початку вересня. Наприклад, минуле літо було сухим, і брусниця, яка більш посухостійка, порівняно з чорницею, і яка теж доволі популярна лісова ягода, просто позасихала на стеблах. І врожаю брусниць не було. А нині в нас літо ще не почалося, а в лісі сухо і це, звісно, погано», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Андрій Сагайдак, еколог.
Якщо ж дощі підуть, то ситуація, звісно, може вирівнятися.
–
Ірина Осташко