За інформацією: Суспільне Чернігів.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний. Суспільне Чернігів
За його словами, в області сільгоспвиробники планують засіяти близько 934 тисячі гектарів ярими культурами.
"Це ярі зернові та зернобобові культури, їх потрібно посіятт на площі 486 тисяч гектарів. Технічні культури – це 374 тисячі гектарів. І картопля, овочі – це близько 75 тисяч гектарів".
Посівна на Чернігівщині. Суспільне Чернігів
Заступник директора з наукової роботи Носівської селекційно-дослідної станції Анатолій Боженко показав цьогорічні перші сходи вівса сорту "Нептун".
"Потенційна врожайність до шести з половиною тонн з гектара. За 43 роки моєї праці на дослідній станції, я не пам'ятаю випадку, коли ми посіяли 7 березня овес. Сіяли, як правило наприкінці березня. Склалися сприятливі умови для обробітку ґрунту і для посіву, тобто техніка без проблем могла виїхати в поле".
Заступник директора з наукової роботи Носівської селекційно-дослідної станції Анатолій Боженко. Суспільне Чернігів
Анатолій Боженко каже: це подовжило термін сходу зернових, але ранній старт робіт дав деякі переваги.
"Ми посіяли, зрозуміло, що в холодну землю. І умови складалися так, що уночі були й приморозки, тому не за 10-12 днів овес зміг вилізти, як в більше пізні часи, наприклад, у квітні. Але ми виконали ці операції вчасно і собі на користь, бо ми розтягнули період посіву для своїх тракторів, для своїх знарядь праці".
Проросле насіння у руках. Суспільне Чернігів
Носівська селекційно-дослідна станція має 1040 гектарів землі. З них 240 — це дослідні посіви, решта — посіви елітного насінництва.
"Це науково-дослідна установа, і займається селекцією. Селекцією ярого ячменю, селекцією вівса, якоюсь мірою селекцією зимуючого вівса. Займається ще селекцією багаторічних трав, це конюшина і люцерна, пшениці, тритикале. І вирощує елітне насіння інших культур, яких селекцію ми не ведемо, але купуємо насіння високих репродукцій. Крім цього, зрозуміло, ми продаємо насіння: елітне насіння, супереліти", — каже Боженко.
Посівна на Чернігівщині. Суспільне Чернігів
За його словами, наразі на полях селекційно-дослідної станції завершується посів ранніх культур.
"В нас уже посіяні: овес, яра пшениця, яре тритикале. Тепер ми досіваємо ярий ячмінь. Нам залишилося посіяти сою, гречку, просо. Це вже пізні культури, які будемо сіяти трохи пізніше. У відсотковому відношенні займаємося 25% озимих культур, близько 30-40% ярих культур, і тоді технічні – соя, соняшник і ріпак".
Завідувач відділу первинного насінництва Володимир Журбін розповів, останніми роками спостерігається зміна клімату.
"Стало набагато тепліше, вологи набагато менше, чим було раніше. Остання зима була, осінь була без дощів. Це вплинуло на стан озимих культур. Нестача вологи була, пізній посів був в основному. Озимі культури в зиму зайшли, в такій фазі ще не завжди було кущенняПроцес, при якому утворюються бічні надземні пагони з бруньок вузла кущення у тонконогових (злаків) та подібних до них трав'янистих рослин."
Завідувач відділу первинного насінництва Володимир Журбін. Суспільне Чернігів
Загалом у 2025 році планується засіяти всіма культурами 1 мільйон 292 тисячі гектарів землі, що на 30 тисяч гектарів більше, ніж торік. Але на 72 тисячі гектарів менше, ніж у 2021 році, до повномасштабного вторгнення.
"Звичайно, в більшості це прикордонна територія. Як з Російською Федерацією, так і з Республікою Білорусь", — каже Олег Крапивний.
Читати ще
Читати ще
На Чернігівщині стартувала посівна: що і скільки гектарів вже засіяли