За інформацією: Суспільне Чернігів.
Засуджений військовий з Чернігівщини за дезертирство та заклики до повалення конституційного ладу. ДБР / Getty Images
Менський районний суд Чернігівської області засудив військового до шести років позбавлення волі з конфіскацією всього майна за дезертирство та заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань на своєму сайті.
Як йдеться в повідомленні, у квітні 2024 року військовий самовільно залишив місце служби на Чернігівщині. Згодом він почав записувати й публікувати в соцмережах відеозвернення, у яких виправдовував власну втечу та закликав інших військовослужбовців наслідувати його прикладу.
Судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що окремі з цих відео містили публічні заклики до повалення конституційного ладу насильницьким шляхом.
Після втечі чоловік переховувався у Хмельницькій області. У будинку, де він мешкав, облаштував спеціальну схованку, щоб уникнути можливих візитів правоохоронців. Проте працівники ДБР точно встановили його місце перебування, викрили та затримали.
Читати ще
Читати ще
Прокурору з Чернігівщини оголосили про підозру у викраденні та підробці офіційних документів