За інформацією: Суспільне Чернігів.
Поліція, рибоохоронний патруль, засуджений та риба. ГУ Нацполіції у Чернігівській області
За незаконне рибальство на Чернігівщині чоловік має заплатити 591 155 гривень. Згідно з експертизою, саме на цю суму чоловік завдав шкоди довкіллю. Як встановило слідство, він ловив рибу в період нересту, забороненим знаряддям лову та на території, яка входить до природно-заповідного фонду України — регіонального ландшафтного парку "Міжрічинський".
Про це йдеться у вироку Чернігівського районного суду від 3 квітня.
У матеріалах справи вказано, що чоловік ловив рибу біля села Прохорів Михайло-Коцюбинської громади 21 та 22 березня 2024 року за допомогою шістьох сіток поріжних.
Сітки поріжні. ГУ Нацполіції у Чернігівській області
Загалом чоловік виловив 129 рибин, а саме:
- синець — п'ять штук;
- плітка — 46 штук;
- плоскирка — п'ять штук;
- окунь — три штуки;
- карась — 28 штук;
- краснопірка — 21 штука;
- лящ — 13 штук;
- лин — чотири штуки;
- судак — дві штуки;
- щука — дві штуки.
Риба, яку вилучили. ГУ Нацполіції у Чернігівській області
У суді обвинувачений свою вину не визнав. Він сказав, що займається рибальством з 1985 року. Працював рибалкою у ФОП. 21 березня разом з напарником поставили сітки у дозволеному місці для лову. Наступного дня рибалка попросив свого знайомого допомогти йому зняти сітки, оскільки його напарник не зміг вийти на роботу.
Згодом чоловіки зняли сітки з рибою та поїхали. Почувши двигун іншого човна, вони вирішили заховатися та приплили до берега, оскільки засуджений забув документи на вилов риби.
В цей час під`їхали працівники поліції та запитали про документи на вилов риби. Засуджений відповів, що немає документів.
"Вилов риби здійснювали в дозволеному місці, в Загатці. Від дозволеного місця на вилов риби до місця, де працівники поліції затримали їх, десь чотири чи п'ять кілометрів. Щуку, яка була в човні, не встиг випустити", — розповів обвинувачений.
Головний державний інспектор Київського рибоохоронного патруля у суді сказав, що перебував на рибоохоронному рейді на території Чернігівського району. Вранці йому зателефонували працівники водної поліції та повідомили, що виявили порушників.
"Коли приїхав на острів поблизу села Прохорів, на березі побачив човен, в якому було п'ять сіток поріжних, близько 30 кілограмів свіжовиловленої риби та біля човна були два чоловіки, які пояснювали, що вийшли на водойому ловити рибу. Сітки не були бірковані. Порушники не мали при собі дозвільних документів на вилов риби".
Чоловіка визнали винним за ч. 1 ст. 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та призначили покарання у виді двох років пробаційного нагляду, а саме:
На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Читати ще
Читати ще
На Чернігівщині розслідують факт незаконного рибальства, який спричинив збитки рибному господарству на понад 216 тис грн