Реклама: [email protected]
Сегодня: 07/07/2025
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Знакомства
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

На очах у чернігівки Вікторії Буланцевої однокласниці відірвало голову, а сусіду довелось самотужки відрізати ногу

Челайн
10:23 - 23/10/2022
Новости Чернигова

На очах у чернігівки Вікторії Буланцевої однокласниці відірвало голову, а сусіду довелось самотужки відрізати ногу

Війна переписала сценарій долі чернігівки Вікторії Буланцевої. Жінка, яка все життя прожила у місті, змушена починати все з нуля, але при цьому вона духом не падає і вірить тільки в хороше.

Між життям і смертю

Усе-таки робота журналістів цікава. Дуже! Бо досить часто дарує зустрічі з непересічними людьми, які надовго лиша­ються і в пам’яті, і в серці, люди з цікавими долями, неординарними життєвими історі­ями, люди, у яких є чому повчитися. Нещо­давня поїздка до Крисок подарувала нам знайомство із жінкою, досить незвичайною, яка вразила не тільки своїми життєвими трагедіями, а і небаченою силою духу і міцною вірою в себе. І саме вони — міцність духу і віра — допомогли цій жінці, яка до того ж має інвалідність, подолати життєві буревії, котрі несли із собою навіть смерть. Подолати і при цьому не зламатися, а навпаки нести поміж люди життєвий опти­мізм, надію, що все буде добре.

Знайомтеся і ви. Це Вікторія Буланцева. Донедавна — чернігівка, нині — меш­канка Крисок. Для читачів — лише окремі сторінки життєвої книги пані Вікторії.

2014-й для чернігівки та її родини був надзвичайно важким. Вона разом із чоловіком потрапили в страшенну аварію. У чоловіка — серйозні травми голови, на­клали аж шістдесят швів, у неї — травма хребта, забій серця та легенів. Медики давали лишень три відсотки, що потерпіла взагалі житиме, а якщо і виживе, то ніколи вже не стане на ноги.

— Київ. Лікарня. Заходить у палату лікар і каже до мене: «Дівчинко моя, ти ходити не зможеш. Ніколи», — згадує Вікторія ті слова, котрі прозвучали для неї, як вирок. — «Як не буду ходити? Я буду ходити! Я бігатиму! Я літати буду!» — відповіла лікарю. «Ну що ж, вір у це», — почула від нього.

І жінка вірила, як у диво, що вона ко­лись та встане. Але коли буде те «колись»? Пів року вона була прикута до ліжка. Пів року у корсеті. За мамою доглядав син, тре­ба було, то і на руках носив свою тендітну матусю. А оті пів року здавалися цілою ві­чністю, такою важкою і такою нестерпною. Віра — то велика сила, але і вона надума­лася залишити прикуту до ліжка жінку.

— У мене була страшна депресія, було, зовсім духом упала, — не приховує Вікторія свого пережитого розпачу. — Навіть думка закралася, що лікар усе-таки був правий. Не ходитиму я. Але в якусь мить мій вну­трішній голос каже: «А хто тобі дозволив сумніватися, що ти не ходитимеш? Ти повинна вірити, що ти впораєшся, що ти сильна, ти просто повинна бути незлам­ною». І знову повірила: я встану.

І сталося диво: жінка, яка і до аварії мала інвалідність, піднялася на ноги. Окрім міцної віри, звичайно, був дуже тривалий і дороговартісний курс реабілі­тації: методику замовляли за кордоном, а займалася жінка в домашніх умовах.
— Чи пам’ятає той день, коли ви вперше після аварії змогли піднятися?

— Звичайно, пам’ятаю. Я плакала, коли зробила перший крок. Плакала від радості, від того, що я все-таки це змогла. І вже була впевнена: я ходитиму! — розповідає пані Вікторія. — І коли я поїхала на прийом до лікаря, він навіть не повірив, що таке можливе взагалі. Він навіть засумнівався, що я привезла йому свій свіжо зроблений рентгенівський знімок, зроблений вже після реабілітації.

Пані Вікторія, ім’я якої у перекладі з латинської означає перемога, змогла по­долати і смерть, і недугу. Не скорилася, не зламалася. Стала жити повноцінним життям, працювати, більше того — допо­магати іншим, займатися волонтерством.

Три тижні пекла

24-го лютого 2022-го — початок нових випробувань і трагедії для всіх українців. І для Чернігова. І для нашої героїні. Жила родина у мікрорайоні Бобровиця — це одна із тих частин міста, яка зазнала серйозних бомбардувань і руйнувань.

— Мешкали ми у дев’ятиповерхівці. І оскільки я була старшою у будинку і мала багато зобов’язань, до останнього не за­лишала місто. У нашому будинку була со­тня людей, із них двадцятеро дітей, серед яких тримісячна дитина, мати якої померла ще до війни. І те, що нам довелося пере­жити за двадцять три дні, було справжнім пеклом, — каже чернігівка.
Район був дуже зруйнований, при­ватний сектор майже знищений до тла. Будинок, де жила Вікторія, дев’ять разів зазнавав обстрілів, бо знаходився саме на тому місці, де вівся перехресний вогонь.

— Жити нам довелося у підвалі. І було нас там сто осіб, це і мешканці нашого будинку, і з приватного сектору, були і такі, які тікали з Києва кудись додому, але так і не доїхали. Рятуватися вони змушені були у нашому місті, — починає розповідь про пережите жінка. — Жили без світла, газу і тепла. У перші дні їли те, що лишилося у кожного вдома. Дуже виручила карто­пля, консервація. Кожен тягнув з дому, що було. Варили на літній кухні по два-три двадцятилітрові казани. І не тільки собі. Нам треба було нагодувати ще і військо­вих. У нашому мікрорайоні стояло п’ять українських танків. Військові були нічим не забезпечені: ні харчами, ні зброєю. Якось приношу військовим їсти і питаю в коман­дира: «Невже ви не можете дати рашистам відсіч?» А він у відповідь: «Зброї мінімум. Зараз я використаю один снаряд і зміню позицію, а стріляти будуть по цивільних. Я не можу так ризикувати».

— Було холодно і голодно. Було таке, що сиділи майже без води. Наприклад, наша сім’я: я, чоловік і моя мама — на чотири дні мали тільки півтора літрову пляшку води. Пили по ковточку, — продовжує жінка.

— Волонтери до нас їхати не хотіли. Коли чули, що мова йде про Бобровицю, відразу відмовлялися. «Це ж передова, — казали.

— Це зветься «Ласкаво просимо у пекло». Дещо врятувало ситуацію з харчами тоді, коли два магазини були розбиті. Власниця одного дозволила брати нам усе, що треба, в іншому магазині — військові дало добро.
Війна — це завжди кров і смерть. Скіль­ки тільки смертей довелося на власні очі побачити пані Вікторії, і майже всіх людей вона знала особисто.

— Візьмемо тільки один день, перед ева­куацією з Бобровиці. В одну секунду мали чотирьох поранених і чотирьох загиблих.

О десятій ранку почався обстріл. Хтось каже, це була касетка, хтось — «тюльпан», хто «піон», що то було, не знаю, бо не ро­зуміюсь на зброї. Прилетіло тихо. Бахнуло і вмить покосило як косою. Тоді загинула моя однокласниця: осколок їй відрізав го­лову, яка відкотилася від тулуба. Загинув і її брат: вийшов розпалити вогнище, щоб закип’ятити чаю: осколок впився йому у хребет. Так і впав чоловік на землю з від­критими волошковими очима…

А скільком пораненим надавала жінка допомогу, бо добре знається на медицині. Пригадує кожен випадок, коли намагалася врятувати життя.

— Одному чоловікові повністю пере­било ногу, відірвало її, вона трималася просто на шкірі, — згадує жінка. — Знайшли знеболювальні, самі змушені були від­різати ту ногу. Не вижив той чоловік, у нього, як згодом виявилося, була ще і внутрішня кровотеча. Інша поранена. Жінці осколок влучив у стегно, у голову. Її теж рятували. На щастя, вона вижила. Поранених було дуже багато, їх треба було терміново доставляти в лікарню, але швидка допомога до нас доїхати не могла. Не завжди проривався і Червоний Хрест: їхню машину теж обстрілювали, хоча згід­но з конвенцією ООН військові не мають права цього робити.

Зазнала травм і сім’я пані Вікторії.

— Того дня ми вирішили полатати бал­кон, бо шибки повилітали під час обстрілу. Аж тут якийсь вибух. Бачу: чоловіка в одну секунду відірвало від землі, осколок вп’явся йому в п’ятку, але ногу врятувала товста підошва взуття: кістку не заділо. Я ж спочатку так і не зрозуміла, що мене контузило. Оглушило добре, таке відчуття, що у вуха хтось поналивав води, у голо­ві страшний гул. Після цього дуже довго боліла голова. А згодом уже проявилися всі ознаки струсу мозку.

Усі ці моторошні картини війни, від яких кров у жилах холоне, стоять перед очима Вікторії, усі ці історії вона пропустила через своє серце. Сьогодні про жахіття війни вона вже розповідає майже спокійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство людей у черзі за хлібом у Чернігові «можна вважати воєнним злочином» рф – правозахисники

Евакуація мінним мостом

16 березня мешканці Бобровиці зали­шили свій район. Була примусова евакуа­ція, адже ситуація з кожним днем ставала ще більш небезпечною.
— У першу чергу ми вивезли дітей і жінок, потім — людей похилого віку, потім — решту. Такі правила евакуації. Вивозили бусиками, які взяли у приватному секторі. Були непоодинокі ситуації, коли сім’ї про­сто губилися під час евакуації, бо людей розвозили по різних місцях. Ми потрапили у школу номер дванадцять, це в районі «Епіцентру». І хоча нам сказали, що це буде бомбосховище, насправді це було просто укриття. А це різні речі. Бомбос­ховище, зокрема, має бути обладнане примусовою вентиляцією, аби в разі чого дим і пил могли виходити назовні. І в тому укритті нас було аж 300 осіб.

Відповідальні цього укриття нам сказали, що вони за­лишають це місце, бо і сюди волонтери відмовляються уже приїжджати, крім того, тут можуть бути запеклі бої, — розповідає Вікторія. — Мої люди, з якими були у Бобровиці, питають у мене, а що ж робити нам? Аж тут і тероборона підтвердила, що найближчим часом можливий наступ. Ми, переночувавши ніч, вирішили евакую­ватися і звідси. Хлопці із тероборони роз­казали нам, як пройти пішохідним мостом, а за ним, кажуть, мають бути волонтерські автобуси, які вивозять людей у різних на­прямках. І ми — 14 людей з нашого будинку — ризикнули і пішли у невідомість. Пішо­хідний міст був замінованим, ішли дуже обережно. Та один хлопчина — син моєї сусідки — випадково спіткнувся об міну. І просто диво, що вона не розірвалася. За мостом, дійсно, чекали волонтери, які вивозили населення в різних напрямках. Люди сідали куди попало, аби тільки всу­нутися в якийсь автобус, їхали у невідо­мому напрямку. Ми ж шукали коропський напрямок, бо наш син уже в перший день війни виїхав на Коропщину.

Зустріли, як рідних

Чому саме Коропщина, чому саме Криски стали прихистком для нашої ге­роїні, яка пережила пекельні дні разом із рідним Черніговом? Виявляється, саме з маленького Іванькова родом майбутня невісточка пані Вікторії. Син Дмитро 22 лютого зробив Юлі пропозицію, молоді пла­нували найближчим часом подати заяву до РАЦСу, але 24 лютого перекреслило плани закоханих.

— По-іншому я уявляла знайомство з сватами, — каже пані Вікторія, — але війна внесла корективи. Маю сказати, що нас тут зустріли як рідних. Просто вражена щирістю, гостинністю сільських людей, які з розумінням поставилися до нашої ситу­

ації. Допомогли всім, чим тільки можна. У селі люди значно добріші, ніж у місті, дуже відкриті і чуйні. Тиждень ми, а нас п’ятеро: я з чоловіком, мама, сусідка з хлопчиком — жили у сватів. Але ж самі розумієте, що такою компанією у чужому домі довго не будеш. Добрі люди, зокрема Ольга Мико­лаївна Гамалій та її чоловік, віддали нам хатину, де ніхто не жив уже вісім років, без світла, газу, води. Хатина старенька, потребує ремонту, але ми раді, що маємо дах над головою.

Допомогли нашій героїні із працевла­штуванням. Нині Вікторія Ярославівна працює шкільним психологом у Крисків- ській гімназії, адже за освітою вона прак­тичний психолог і вихователь дошкільних закладів: свого часу закінчила Глухівський державний університет за спеціальністю дошкільне виховання та практична пси­хологія.

Не шкодувала теплих слів вдячності Вікторія на адресу всіх небайдужих людей: волонтерів, управлінців громади за розу­міння та людяність.

На очах у чернігівки Вікторії Буланцевої однокласниці відірвало голову, а сусіду довелось самотужки відрізати ногу

І борщ у печі варю, і пироги печу

Життя у місті і селі — це дві великі різниці. Про той комфорт, що має місто, у селі часом годі і мріяти. Вікторія з чоло­віком Тарасом живуть у хатині, де немає абсолютно жодних зручностей. Як же людині, котра звикла жити зі всіма благами цивілізації, нині у селі, як справляється з елементарними побутовими речами?

— Нормально справляюся, я вже зви­кла, — відповіла Вікторія. — Грубу топити я вміла, а ось піч — ні. Спасибі, сусіди навчили. Я і борщ варю у печі, і пиріжки печу, навіть паска цьогоріч була із печі. Я дуже швидко адаптуюся. Знайомі мені кажуть: «Тебе і на безлюдний острів за­кинь — виживеш». Погано тільки, що холо­дильника немає. Погріб є, але його вже не можна використовувати, розсипається. Треба будматеріали, а це гроші, яких у нас поки що немає. Мріємо про інше житло. Сподівалися, що зможемо взяти кредит, але… Я — інвалід другої групи, а банки кредити інвалідам не дають. Тож тема житла поки що для нас відкрита, хоча Понорницька селищна рада обіцяє посприяти у вирішенні нашої проблеми. Але те, що ми лишаємося у селі, то це однозначно. Мені у селі дуже подобається. Тут так тихо. Такі пейзажі мальовничі.

Ось так війна переписала сценарій долі Вікторії. Жінка, яка все життя прожила у місті, змушена починати все з нуля, але при цьому не здається, духом не падає і ві­рить тільки у хороше. Людина, яка має сер­йозні проблеми зі здоров’ям, адже аварія і досі дає про себе знати щодня: ступню ніг пані Вікторія відчуває дуже погано, жодного разу не поскаржилася, що їй важко. Навпа­ки — живе повноцінним життям, більше того: своєю життєдайною енергією ця нескорена духом жінка заряджає інших, вселяє віру, що все буде добре.

— Такі вже ми є, українці — нескорені, — каже пані Вікторія. — У нас у генах закла­дено бути сильними духом і мати міцну віру. Кожна людина має вірити у краще. І я вірю! Вірю, що Україна переможе у цій війні. Вірю, що все буде добре!

– 

Джерело: газета “Нові горизонти” від 15.09.2022, Людмила ВЛАСКО

Джерело

Предыдущая новость

Знайшов у зруйнованій школі гранату та патрони і заховав: чернігівця засуджено до 3 років тюрми

Следующая новость

Протягом січня-вересня місцеві бюджети Чернігівщини отримали 6,1 мільярди гривень

Похожие записи

«Зазнав осколкового поранення спини»: лікарі розповіли про стан пораненого чоловіка у Корюківському районі

«Зазнав осколкового поранення спини»: лікарі розповіли про стан пораненого чоловіка у Корюківському районі

02:35 - 07/07/2025
На Чернігівщині прикордонники збили два російських «шахеди»

На Чернігівщині прикордонники збили два російських «шахеди»

02:35 - 07/07/2025
На 76-році життя зупинилося серце видатного лікаря з Чернігова

На 76-році життя зупинилося серце видатного лікаря з Чернігова

01:35 - 07/07/2025
Навіки 26: у громаді на Чернігівщині попрощалися із полеглим Героєм

Навіки 26: у громаді на Чернігівщині попрощалися із полеглим Героєм

01:35 - 07/07/2025

«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!

00:35 - 07/07/2025
Від 3D-моделювання до робототехніки: у Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб

Від 3D-моделювання до робототехніки: у Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб

21:36 - 06/07/2025
Жителька Чернігівщини завдяки гранту вирощує на полі лаванду, а гроші з врожаю конвертувала в турнікети для захисників

Жителька Чернігівщини завдяки гранту вирощує на полі лаванду, а гроші з врожаю конвертувала в турнікети для захисників

21:35 - 06/07/2025
На Чернігівщині засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина

На Чернігівщині засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина

20:36 - 06/07/2025

Последние новости

Новости Чернигова

«Зазнав осколкового поранення спини»: лікарі розповіли про стан пораненого чоловіка у Корюківському районі

02:35 - 07/07/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Працівниця поліції та пошкоджена будівля у селі Шишківка. Поліція Чернігівської області Чоловік, який зазнав поранень внаслідок...

Подробнее
На Чернігівщині прикордонники збили два російських «шахеди»
Новости Чернигова

На Чернігівщині прикордонники збили два російських «шахеди»

02:35 - 07/07/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Залишки збитого БпЛА вночі 3 липня. Державна прикордонна служба України Протягом доби 3 липня російські війська...

Подробнее
На 76-році життя зупинилося серце видатного лікаря з Чернігова
Новости Чернигова

На 76-році життя зупинилося серце видатного лікаря з Чернігова

01:35 - 07/07/2025

Серце Мохонька Івана Васильовича перестало битися на 76-му році життя. Іван Васильович завідував пульмонологічним відділенням Чернігівської обласної лікарні з 1981...

Подробнее
Навіки 26: у громаді на Чернігівщині попрощалися із полеглим Героєм
Новости Чернигова

Навіки 26: у громаді на Чернігівщині попрощалися із полеглим Героєм

01:35 - 07/07/2025

Городнянська громада провела в останню путь ще одного свого Сина — Андрія Михна, Героя та Захисника. Про це повідомляється на...

Подробнее
  • UA-NEWS.in.ua
  • Pro-KYIV.in.ua
  • Davniyhalych.if.ua
  • TheKIEV.city
  • DONBASS.center
  • KRIVOYROG.biz
  • TERNOPIL.cx.ua
  • TOPNEWS.uz.ua
  • CHE-NEWS.info

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства