За інформацією: Суспільне Чернігів.
Наслідки провалу колектору в Чернігові 17 січня 2025 року. КП «Чернігівводоканал»
У Чернігові на вулиці Дмитра Самоквасова 17 січня обвалилась ділянка каналізаційного колектору діаметром 700 мм. За попередніми даними, в результаті обвалу вимило близько 20 кубічних метрів ґрунту з прибудинкової території.
Про це повідомляє КП "Чернігівводоканал" на своїй Facebook-сторінці.
Служба каналізаційних мереж КП "Чернігівводоканал" обстежує місце аварії та з'ясовує розміри пошкодження труби колектору. У разі неможливості проходження стоків по колектору, водопостачання можуть обмежити в таких мікрорайонах:
- ЗАЗ (нові будинки на розі вулиці Кільцева і проспекту Миру);
- Масани;
- Подусівка;
- Шерстянка.
Спеціалісти рекомендують мешканцям житлових будинків, які розташовані в зазначених районах міста, зробити запаси питної води.
Нагадаємо, що це вже другий обвал цього колектору на Шерстянці. Перший стався на вулиці Текстильників у жовтні 2024 року.
Що відомо про попередню аварію на колекторі
4 жовтня з 15:00 водоканал повідомив, що обмежить водопостачання у багатоповерхівках через аварію на каналізаційному колекторі діаметром 700 мм у мікрорайоні Шерстянка. Це стосується мікрорайонів ЗАЗ, Масани, Стара, Нова Подусівка та Шерстянка.
Жителів зазначених районів водоканал просить скоротити споживання води з 4 по 7 жовтня 2024 року.
Пізніше того ж дня, на засіданні міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій у Чернігові оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня через руйнацію каналізаційного колектору.
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що цей колектор протяжністю 7,7 кілометра. Його збудували в 1970-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації.
"У 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора — серйозна загроза для екології та функціонування міста. Розв'язання проблеми — повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією. З 2019 року ми неодноразово писали листи до різних міністерств щодо виділення коштів. Зараз цей проєкт подали на фінансування партнерів із Франції, в рамках ратифікованого договору про співпрацю між нашими державами. Сподіваємось на позитивне рішення", — сказав Ломако.
5 жовтня начальник служби водопровідних мереж "Чернігівводоканалу" Ігор Грищенко повідомив, що аварія на каналізаційному колекторі пов'язана з незаконно збудованою пилорамою над колектором.
"Там охоронна зона понад п'ять метрів. Там не мало бути ніяких приміщень, ніякого навантаження на той колектор. Тобто, будь-який в'їзд машини був спрямований на понаднормове навантаження на колектор. Де машини заходили постійно, там воно й обвалилося".
За словами Грищенка, ще до повномасштабної війни власника пилорами попереджали, щоб він ліквідував свою забудову. Це він проігнорував.
Пізніше у мікрорайонах, де не було води у багатоповерхівках, відновили водопостачання, завдяки накриттю зруйнованої ділянки колектора.
Підвищувальні насосні станції водопроводу, які перебувають на балансі КП "Чернігівводоканал" запустили 6 жовтня о 07:30, а ті, що перебувають на балансі "ТКЕ" (Шерстянка) "ОТКЕ" (район Масани, Подусівка), ОСББ (вулиця Любецька, 106, проспект Миру, 277) запустять після 08:00 того ж дня.
8 жовтня на загальноміській нараді директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко повідомив, що заміна зруйнованої ділянки колектора у 150 метрів в мікрорайоні Шерстянка може коштувати 10-15 мільйонів гривень.
Вартість ремонту всього колектора, за словами Малявка, понад 800 мільйонів гривень.
***
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!
Читати ще
Читати ще
«Найскладніший етап ремонту позаду»: як відновлюють аварійну ділянку колектора на вулиці Текстильників у Чернігові