За інформацією: Суспільне Чернігів.
Річка Сейм в районі села Макошине на Чернігівщині. Суспільне Чернігів
Повторне забруднення річки Сейм досягло Чернігівщини в районі Батуринської громади. Спостерігається нове погіршення якості води, але очікується, що воно буде не настільки критичне, як попереднє.
Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Сергій Жук.
За його словами, зараз вміст кисню в Сеймі нижче гранично допустимого рівня. Є потемніння води, неприємний запах і поодинокі випадки загибелі риби.
"Якщо підуть дощі й не буде спеки, то обійдеться без масового замору риби", — сказав Сергій Жук.
Він також додав, що до Десни повторне забруднення, ймовірно, може дійти за 2-3 дні, але цього може й не статися.
Станом на 22 вересня, за інформацією Міндовкілля, вода в річці посвітлішала, з’являються живі водні біоресурси. На дні осад темного кольору, неприємний запах та замору риби не спостерігають.
Нагадаємо, що 17 вересня стало відомо про повторне забруднення в річці Сейм на Сумщині. За інформацією Сумської ОВА мор риби у річці пов'язаний із забрудненням води органічними речовинами.
Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині
Вперше про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.
9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два дні з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.
За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.
Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.
Читати ще
Читати ще У Сеймі забруднення продовжує рухатись по руслу: яка ситуація з річками на Чернігівщині
Читати ще У Сейм потрапило 5700 тонн продуктів переробки цукру із заводу на Курщині, — науковці