КП «Чернігівводоканал» продовжує працювати з адресами багатоквартирних житлових будинків, які під час відключень світла залишаються без води. Про останні результати доповідав під час загальноміської наради 23 липня директор підприємства Сергій Малявко.
Зокрема, для вирішення питання будинку по вулиці Незалежності, 15, для подачі води під час відключення світла, встановили генератор та автоматичну систему його включення. Під час відсутності електроенергії тепер запускається генератор і забезпечує роботу підвищувальної системи.
Для будинків по вулиці Жабинського, 2В та 2Д споруджено дві повітряних лінії електропередач, які енергетики розвели на різні черги відключень. Що наразі гарантує цілодобову роботу підвищувальної насосної станції. У такий же спосіб вирішили питання і стосовно адреси проспект Миру, 271Д.
На черзі, вулиця Красносільського, 49.
– Запропонували ОСББ взяти під звіт генератор, який надаємо, і також зробимо прокладання кабелів до підвищувальної насосної станції. Якщо вони погодяться, то підвищувальна станція теж працюватиме, – повідомив під час наради Сергій Малявко.
Нагадаємо, що під час загальноміської наради минулого тижня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако поставив завдання вирішити питання з відключеннями об’єктів критичної інфраструктури від електроенергії. Послуги водо- та теплопостачання, а також водовідведення, мешканцям обласного центру важливо надавати безперебійно. Зараз питання вирішуються в індивідуальному порядку по кожній адресі.
Загалом, стосовно ситуації в енергосистемі цього тижня, то вона «дещо покращилася», повідомив під час сьогоднішньої наради представник АТ «Чернігівобленерго» Олександр Короп.
– Діє дві черги графіка погодинних відключень тривалістю по три години. Починаючи з 14:00 і до 23:00 заплановано три черги, – говорить директор Чернігівських МЕМ Олександр Короп
АТ «Чернігівобленерго», як і будь-хто інший, не можуть впливати на графіки відключень, говорить Короп. Всією ситуацією в енергосистемі володіє тільки диспетчерська служба НЕК «Укренерго». Саме вона доводить до відома регіональних диспетчерів черги відключень і кількість годин, які ті зобов’язані виконувати.
– В енергетиці діє вертикальна система управління. В залежності від стану енергосистеми і наявності генерації, можливості передачі потужностей в регіони України – вводяться графіки відключень. Вони є різні: погодинні, аварійні, спеціальні.
Диспетчеру АТ «Чернігівобленерго» надходить команда від чергового НЕК «Укренерго» […] і вона обов’язкова до виконання. Термін введення графіків відразу після отримання команди – 10-15 хвилин, – повідомив Олександр Короп
Колаж 24 Каналу
Пресслужба Чернігівської міської ради