За інформацією: Суспільне Чернігів.
Зинаїда Будник. Суспільне Чернігів
Обстрілів з найбільшими руйнуваннями було три, це не враховуючи останнього — 13 квітня, каже виконувачка обов'язків гендиректорки лікарні Алла Маркова. Ті, коли руйнування невеликі, навіть не рахують.
Палата у Семенівській лікарні після обстрілів. Суспільне Чернігів
Гендиректорка показує свій медичний халат. Він під час одного з обстрілів висів на спинці її робочого крісла. Халат прорізав один з осколків, крісло залишилось неушкодженим, показує Алла Маркова.
Алла Маркова показує свій халат. Суспільне Чернігів
Дві будівлі на території лікарні простіше знести, ніж відбудувати
Дві будівлі на території лікарні простіше знести, ніж відбудувати, говорить голова громади Сергій Деденко. Таких руйнувань завдали КАБи, якими обстріляли Семенівку в січні.
"Два КАБи було поряд. Нікуди не влучили, але ударною хвилею горя наробили багато".
Сергій Деденко. Суспільне Чернігів
Осколки від снарядів та КАБів лежать не лише на території лікарні, а й по всьому місту.
"Якщо зайнятись пошуком, то такого по місту валяється велика кількість. Це те, що з зими залишилось, а різноманітних залишків снарядів багато в громаді".
"Зараз шукаємо донорів"
Наразі в лікарні треба замінити понад 250 вікон, каже Деденко. Двері майже всі з вибитими замками, частина закрита, як і вікна, OSB-плитами. Пошкоджені стіни та дах лікарні.
"Ми зараз шукаємо донорів, які б допомогли нам відновити, як мінімум, вікна. Ведемо перемовини з УВКБ ООН: нам обіцяють десь 50 віконних блоків поставити".
Виконувачка обов’язків гендиректорки Семенівської лікарні показує пошкоджене після обстрілів вікно у медзакладі. Суспільне Чернігів
У планах, за словами голови громади, відновити й центр первинної медико-санітарної допомоги.
"Ми зараз з партнерами Expertise France беремо участь в їхньому проєкті, який передбачає отримання коштів на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Це ще не кошти на відновлення. Це кошти, щоб зробити гарний проєкт".
Поки місто залишається під постійними обстрілами, великого будівництва тут не планують, але після закінчення війни візьмуться за відбудову лікарні, каже Деденко.
"Для нашої громади це важливо, бо, по-перше, ми розташовані на великих відстанях від найближчих інших лікарень, по-друге — це понад 100 робочих місць… Ну, і це життя: якщо лікарні не буде в громаді, багато хто зрозуміє, що тут немає майбутнього, треба виїжджати. Це великий фактор, щоб затримувати людей. Наявність лікарні в громаді – це велике діло", — пояснює голова громади.
Сергій Деденко біля пошкодженої після обстрілів будівлі Семенівської лікарні. Суспільне Чернігів
В. о. генеральної директорки міської лікарні Алла Маркова каже:
"Але ми відновлюємося. Людям все одно потрібна допомога. Як буде у нас надалі – ну, не знаю. Будемо триматися до останнього".Читати ще
Читати ще
Російські війська знищили будинок старости в селі Хотіївка, — голова Семенівської громади