За інформацією: Суспільне Чернігів.
Жінка-водій проходить тестування на алкоголь. Getty Images"Якщо кількість алкоголю перевищує 0,2 проміле, то зростають відхилення від нормальної поведінки. Діяльність мозку сповільнюється. Порушується координація рухів, координація дій. Втрачається реальне уявлення про те, що відбувається. Такий водій, відповідно українського законодавства, не може керувати транспортним засобом", — зазначає Ганна Симонова.
Від чого залежить відчуття на собі певної кількості випитого алкоголю?
В першу чергу, це залежить від кількості наявного алкоголю в крові, тобто кількості прийнятих доз алкоголю, наявності їжі в шлунку та особливостей організму людини, говорить Симонова.
"Залежить від ваги тіла, статі, від обсягу випитих алкогольних напоїв. Наявності чи відсутності якоїсь соматичної патології. Це такі основні ознаки. Також це залежить від безпосередньо детоксикуючої функції печінки: наявності ферменту алкогольдегідрогеназиАлкогольдегідрогеназа (АДГ) — це фермент, який бере участь у метаболізмі алкоголю в організмі. АДГ є ключовим ферментом, відповідальним за розкладання алкоголю в організмі. Рівень активності АДГ може змінюватись у різних людей і може бути однією з причин різної переносимості алкоголю та схильності до алкоголізму., яка бере участь в розщепленні алкоголю", — каже лікарка.
Які неалкогольні, на перший погляд, напої та продукти можуть містити в собі алкоголь?
Після вживання певної кількості безалкогольного пива "Драгер" може показати наявність алкоголю в невеликій кількості. Також алкоголь можуть в собі містити деякі цукерки та кондитерські вироби. В цих продуктах невелика кількість алкоголю і він не буде впливати на якийсь фізичний чи психологічний стан, каже лікарка.
"Щодо кефіру, то там є незначна кількість алкоголю. Але вона також не впливає на загальний стан людини. У нас бувають такі оригінальні пацієнти, які ледь на ногах стоять. На "Драгері" великі цифри, він каже: "Я попив кумису". Такі жартівники бувають. Всі кисломолочні напої не можуть показувати на "Драгері" гранично допустиму норму".
Банка безалкогольного пива. Getty Images
Збільшення кількості залежних від алкоголю на Чернігівщині
Кількість людей, які звертаються за медичною допомогою до наркологів, значно збільшилась. В порівнянні з минулими роками з'явилася значна кількість жінок, які мають залежність, говорить Симонова.
"У них (у жінок, — ред.) запитуєш і чуєш відповідь, що вона п'є для того, щоб покращити настрій. Але алкоголь — це антидепресант короткої дії й він не вирішує проблем. Він викликає залежність. Кожна людина, навіть, у якої немає генетичної спадковості до цього, враховуючи обставини нашого теперішнього життя, починає вживати, думаючи, що вона не буде залежною. Але це не так".
Лікарка пов'язує збільшення кількості залежних здебільшого з війною та тривожним станом, який викликають новини, з цим пов'язані.
"Щоб покращити настрій, для того, щоб заспокоїтися, для того, щоб зняти тривогу, людина починає вживати. Боїться звертатися до психіатрів, боїться звертатися до психологів. Більшість вважає, що їх одразу поставлять на облік. Але зараз зовсім все спростилося, консультативні прийоми. І ми наполягаємо, якщо людина відчуває необхідність консультації психіатра, нарколога, щоб не боялися до нас звертатися. У нас є анонімні послуги".
Терапія залежності в медзакладі
У Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні є підрозділи у Ніжині та Прилуках. Тут надаються всі види наркологічної допомоги, стаціонарної, амбулаторної, анонімної.
"Ми намагаємося завжди крокувати в ногу з часом, і всі методи лікування, які є взагалі зараз, вони є у нас. Зокрема, це замісна підтримувальна терапія, методи детоксикації, методи реабілітації. З нетрадиційних методів — це голка, тобто рефлексотерапія. Щодо методів обстеження, то це електроенцефалограма. Всі хворі, зазвичай, коли до нас потрапляють, проходять курс обстеження, а потім вже призначається лікування".
Лікарка радить не затягувати час та одразу звертатися за фаховою допомогою. Адже, навіть, якщо людина вірить в народні методи й може здатися, що це на якийсь період допоможе, але все одно потім люди звертаються до спеціалістів.
"Головне, не затягувати похід до лікаря на роки. У нашому закладі консультація анонімна та безплатна".
Читати ще
Читати ще Позашляховик на смерть збив жінку на Чернігівщині: водія, який був у нетверезому стані та залишив місце ДТП, затримали