Препарати, що містять речовини яки сприяють відновленню хімічного балансу в головному мозку, називаються антидепресантами. Вони усувають симптоматику і зменшують відчуття гнітючого стану. Оскільки ліки такої категорії не лікують причину захворювання, але зовні ефективно усувають проблему, то їх включають до складу комплексної терапії.
Що таке антидепресанти і в чому їх особливість
Лікарські засоби, що усувають симптоматику депресії, впливають безпосередньо на процеси, що відбуваються в головному мозку. Антидепресанти препарати класифікуються на дві групи — легкі тимолептики, що застосовуються при агресивності і підвищеної збудливості, і тіміретікі, які призначаються при явно вираженому пригніченому настрої і схильністю до самогубства.
Особливістю депресантів є схема прийому, орієнтована на нарощування дозування до рекомендованого за віком або вагою. Після досягнення очікуваного ефекту потрібно знижувати дозу до скасування, що дозволить уникнути побічних ефектів при різкому припиненні прийому препарату.
Коли антидепресанти не допоможуть
Антидепресанти не допоможуть в разі, якщо людина не хвора, а його пригнічений стан обумовлен реальними життєвими проблемами. В такому випадку, препарат не зробить очікуваного впливу, а обличчя, що його приймає відчує на собі побічні ефекти. Не призначається ліки при невротичних депресіях, які лікуються сеансами психотерапії.
Переваги та недоліки препарату
З плюсів антидепресантів можна відзначити:
- вплив на саморегулюючу систему організму, що забезпечує гормональну гармонію;
- швидке усунення симптоматики;
- зниження психомоторного збудження;
- седативну дію;
- регулювання часу неспання і сну, почуттів ситості і голоду;
- усунення суїцидальних думок.
До недоліків препарату відносяться:
- усунення тільки симптоматики, але не проблеми зі здоров’ям, яка спровокувала пригнічений стан;
- можливість рецидиву при нехтуванні комплексним лікуванням;
- формування залежності;
- зниження життєвої енергії;
- негативний вплив на стан печінки;
- необхідність в тривалій терапії, щоб досягти стійкого лікувального ефекту.
Висновки
Антидепресанти застосовуються для усунення поганого настрою, апатії і втоми, що є ознакою депресії. Вони актуальні в разі, якщо людина не може самостійно впоратися з проблемою. Вибір препарату і призначення дозування здійснюється лікарем.