За інформацією: Суспільне Чернігів.
Денис Зубик, начальник відділу організації прикордонної служби 105 загону. Суспільне Чернігів"Фірми, які займають агробізнесом, лісництвом — самі основні. І на третьому місці заяви, які надходять, це від представників торгівлі".
У селі Ільмівка Городнянської громади, яке за два кілометри від кордону з Білоруссю, проживає 200 жителів. Нині дозволи на проживання отримали 52 людини. Серед них дві дитини. Розповіла журналістам Суспільного староста Володимирівського старостинського округу Наталія Григоренко.
Наталія Григоренко, староста Володимирівського старостинського округу. Суспільне Чернігів"Спочатку ми спробували відправити перший лист електронною поштою і зрозуміли, що це для нас не зручно, тому що займає багато часу, оскільки у нас поганий зв’язок і Інтернет. Тому вирішили, що краще буде людям, якщо вони будуть відправляти звичайними листами поштою".
Наталія розповідає, щоб подати заяву для отримання дозволу на проживання, достатньо 10-ти хвилин. Серед пакету документів обов'язково має бути витяг про місце проживання. Отримати його можна через застосунок “Дія” або у Центрі надання адмінпослуг у Городні, що за 30 кілометрів від Ільмівки.
Приміщення ЦНАПу в Городні Чернігівської області. Суспільне Чернігів
За словами Наталії Григоренко, від подачі документів і до отримання дозволу зазвичай проходить до двох тижнів.
На сьогодні виникають розбіжності у питанні, кому все ж таки потрібно оформлювати дозволи: лише жителям прикордоння чи й бізнесу, фермерам та тим, хто їде в гості. Оскільки, згідно із законодавством, п’ять кілометрів від Білорусі та Росії – це прикордонна смуга, але села та зони відпочинку до неї не належать.
"Якщо людина приїздить до нас тільки на територію села, або тільки у гості до когось, або на кладовище, то ці дозволи не потрібні. Ті люди, які постійно проживають на території, які заготовляють десь дрова за межами населеного пункту або збирають гриби, або квіти чи щавель позбирати, цим людям треба", — зазначає Наталія Григоренко.
Начальник відділу організації прикордонної служби 105-го загону Денис Зубик пояснює: якщо людина перебуває в межах села, то їй дійсно не потрібен дозвіл, але тут має значення дорога, якою вона їде. Для людини, яка добирається до прикордоння дорогою державного значення, дозвіл не потрібен. Проте, якщо звертає з неї, то стає порушником. За це передбачено штраф від 850 до 1 700 гривень.
"Щоб розібратися з дорогами державного значення постановою Кабінету Міністрів визначено їх перелік".
На Чернігівщині, за даними Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, 13 доріг державного значення – це дві міжнародних, три національних та вісім регіональних.
Читати ще
Читати ще Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на проживання у прикордонні