На 86-му році життя помер письменник, лавреат Шевченківської премії, майстер психологічної та готичної прози Валерій Шевчук.
Про це повідомила його донька Юліанна Шевчук.
«Батько помер в реанімації лікарні «Феофанія». Останні дні перебував у дуже тяжкому стані«, — повідомила Юліанна.
Валерій Шевчук також є автором низки літературознавчих та публіцистичних праць, є інтерпретатором українського літературного бароко, він займався архівною справою та досліджував історію.
«Хочеться сподіватись, що там йому буде добре і він зустрінеться з багатьма своїми друзями. Адже він був одним із останніх свого покоління — шістдесятників…«, — розповіла друга донька письменника Мирослава Андрущенко.
Про дату і час похорону повідомлять згодом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові прощатимуться з хореографом Віктором Войниковим
Валерій Шевчук навчався на історико-філософському факультеті Київського університету (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Невдовзі, у 1960-х, почав писати власні твори — поезію та прозу. Письменник вважається одним з фундаторів Житомирської прозової школи.
Після закінчення навчання був призваний до армії, повернувся додому у 1965 році, саме в той час, коли почалися масові політичні арешти серед української інтелігенції. Був у кінотеатрі «Україна», протестуючи проти масових репресій.
«Пішов від нас великий письменник, складна й непроста людина- але великі нескладними не бувають…
«Три листки за вікном», пригадую, був романом, за яким ми, студенти, тоді, в радянські часи, Ганялися «дістати» — химерна проза, писана 15 років, загадкова й тим була особливо приваблива в ті «спрощені» часи… Нещодавно знову перевидана ця трилогія в «Абабагаламага» — і автор застав, і нам пощастило…«, — пригадала Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.
За роман «Три листки за вікном» Шевчук здобув Шевченківську премію.
«Переконаний: не митець творить життя героїв, він лише інструмент для такого творення, а творить їх Невідома Сила, яку пізнавати ми можливості не маємо. Отже, володарем свого творіння я не є і не раз дивувався, що так вийшло«, — розповідав письменник в одному з інтерв’ю.
–
Джерело: Українська правда