Упродовж 2026–2030 років у Менському зоопарку планують покращити матеріально-технічну базу та придбати нових тварин. Ці заходи передбачені в межах програми оновлення та розвитку зоологічного парку. На реалізацію цієї програми потрібно понад 111 мільйонів гривень.
Ця сума – сто мільйонів гривень – доволі велика, тож програма спричинила жваве обговорення в суспільстві, адже багато хто вважає, що такі витрати на зоопарк, коли в країні триває війна, не на часі.
Директорка Менського зоопарку Зінаїда Максименко пояснила «ЧЕЛАЙН», що програма фінансуватиме не лише заходи з покращення матеріальної бази, а й інші статті витрат. До того ж, це відбуватиметься впродовж п’яти років.
«Туди ж входить і заробітна плата, і вартість кормів, і врахування індексу інфляції. Бо хто знає, який він ще буде.
Фінансуватиметься програма за рахунок коштів обласного бюджету, а також коштів, зароблених зоопарком.
Придбання тварин відбуватиметься за кошти зоопарку, тобто за гроші, які платять люди за відвідування зоопарку», – пояснила Зінаїда Максименко.
Уже відомо, які оновлення відбудуться в зоопарку, відповідно до програми. На 2027 рік заплановане облаштування альтанок, придбання морозильної камери для зберігання м’ясних і рибних продуктів, передбачених на корм тваринам, комп’ютерного обладнання, інформативних стендів та оформлення фотозони з фігур тварин.
У 2028 році мають облаштувати дитячий майданчик і придбати комп’ютерне обладнання.
На 2029 рік заплановане придбання вантажного автомобіля для заготівлі кормів, а також купівля ноутбука, принтера, багатофункціонального пристрою для належної роботи закладу.
У 2030 році має відбутися придбання бортового тентованого автомобіля для перевезення кормів, комп’ютерного обладнання, морозильної камери, електричної плити й інструментів для обслуговування території парку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Збираємо гриби і дрон висить»: про ситуацію зі збиранням дарів лісів на Чернігівщині
Зінаїда Максименко також підтвердила, що в межах програми запланована купівля тварин.
«Звісно, плануємо. Але як воно буде далі – хтозна. І скільки тварини коштуватимуть.
У нас є види тварин, які недопаровані, то потрібно, щоб вони мали пари. Наприклад, не має пари зебра. Ми раніше зебру закуповували в «Асканії-Новій», однак нині зі зрозумілих причин не можемо цього робити.
Але ж дуже збільшувати кількість тварин теж не можемо, бо в нас не дозволяє площа. Тож на багато чисельність тварин не збільшимо. Один чи два види і більше не зможемо розмістити. Багато тварин із нашого хижого відділу вже в періоді фізіологічної старості, то теж треба їх поміняти», – сказала директорка зоопарку.
А загалом у 2026 році заплановано придбати двох капібар і верблюда, у 2027 році – двох пум, у 2028 році – леопарда та зебру, у 2030 році – двох фламінго.
Загалом Зінаїда Максименко радіє, що програма прийнята, адже це означає, що зоопарк працюватиме.
Нині ж Менський зоопарк живе своїм звичним життям. І головна турбота – заготівля кормів.
«Основна турбота, що зелену масу нам потрібно щодня косити для тварин. І сіно на зиму заготовляємо. Але дощі вносять корективи. Бо в попередні роки у цей час уже закривали сезон заготівлі сіна. А нині ми не можемо цього зробити через постійні дощі, які заважають.
У хижаків і птахів їжа є. Мавпи взагалі в нас нагодовані. Бо в нас багато відвідувачів, які підгодовують мавпочок. І копитні види теж підгодовують морквинками, кабачками чи іншими овочами», – сказала директорка зоопарку.
–
Ірина Осташко