У 1914 році в Чернігові на розі тодішніх вулиць Єлецької і Шосейної коштом братів Василя Микитовича та Михайла Микитовича Бодаєвих була зведена ошатна будівля. Вона згадується як будинок Бодаєвих або готель Бодаєвих.
Між тим, Максим Блакитний, кандидат історичних наук, припускає, що брати, скоріш за все, одразу будували саме готель, бо будівля доволі велика за розміром.
«Більшість готелів, які були в Чернігові на той час, тобто на початок ХХ сторіччя, не мали власного приміщення. Зазвичай під готелі орендували приміщення на перших поверхах якихось будиночків. А це вже був готель, який мав власну окрему будівлю. Загалом Бодаєви, вихідці з Тульської губернії, були підприємливими людьми. До цього готелю вони також займалися готельним і ресторанним бізнесом в орендованому приміщенні. У будинку, де нині розташовується аптека – на розі проспекту Миру та вулиці Преображенської, якраз напроти нинішнього Інституту історії (колишній готель Бодаєвих). Там був готель «Олександрівський». Окрім того, Бодаєви мали церковну лавку, кілька будинків у центрі Чернігова. Тож призбиравши грошей, у 1914 році збудували будинок, відомий як готель Бодаєвих», – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Максим Блакитний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці на тиждень залишаться без гарячої води
Спогади людей, які зупинялися в готелі – тільки найкращі, зазначали, що це був хороший готель із відмінним сервісом.
«За оснащенням він був сучасним готелем, з електричним освітленням, центральним опаленням, більярдною залою. Також там було спеціальне окреме приміщення, що слугувало гаражем для авто, коней і карет. І окремо також був ресторан. Але оскільки то був 1914 рік, то події Першої світової війни значною мірою завадили розвитку. Бо війна на всі сфери життя, і сферу обслуговування зокрема, впливає не найкраще. Тож у 1915 році готель точно працював, а інформації за 1916 рік уже замало», – розповів Максим Блакитний.
Як уже зазначалося, нині в цьому приміщенні розміщується Інститут історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка. Причому нині ми можемо бачити видозмінену будівлю, бо в роки Другої світової війни вона постраждала і згодом була частково відновлена. До того ж, було добудовано третій поверх.
Ірина Осташко
Фото згенероване за допомогою штучного інтелекту