За інформацією: Суспільне Чернігів.
Сергій Симончук. Суспільне Чернігів
Зі слів чоловіка, він знайшов песика собі до душі.
"Пообіцяли привезти додому, бо одразу, кажуть, що до рук не підійде. Головне, щоб добрий був собачка. І хочеться витягнути з цього приюту. У родині краще ж буде, ніж тут".
Директорка центру Тетяна Діденко розповіла, що завдяки дню відкритих дверей вони хочуть привернути увагу до тварин, щоб якомога більше з них знайшли нові родини.
"Ми маємо біля двох десятків тварин, які риїхали з лінії фронту. Це і Чернігівська область, райони, які постійно обстрілюються, які на самому прикордонні розташовані. І Покровський напрямок у нас є, напевно, 13 тварин, вже двох ми прилаштували, саме тих, які приїхали з цього напрямку".
Тетяна Діденко. Суспільне Чернігів
"Вони так потоваришували!"
Відвідувачка центру "Крок до тварин" Оксана Мірошниченко каже:
"Прийшли сьогодні з донечкою. Планували прийти давно, дуже давно дитина хотіла, ми все не змогли в силу певних обставин".
Оксана Мірошниченко. Суспільне Чернігів
Оксана із дочкою гуляють із собачкою, яка приїхала із зони бойових дій.
"Вона спокійна, і не агресивна, і не дуже швидка, але вони з дочкою так потоваришувалися. Видно, що вона з родини, тому що спокійна і “диванна” в неї поведінка", — говорить Оксана Мірошниченко.
Жінка розповідає: вже мають трьох котів та собаку.
"Це лише наших стільки, взагалі – наші всі: це і сусідські, і на вулиці, це всі — теж наші, тому їх багато. На жаль, забрати всіх неможливо, але ми бачимо, що є добрі люди, які їх, дійсно, забирають, але і тут їм, як ми бачимо, непогано. Вони не такі знедолені. Звичайно, хотілось би кожному в родину, але ми, на жаль, зараз точно не можемо взяти".
Дочка Оксани Ангеліна Мірошниченко ділиться своїми враженнями:
"Це місце — чудова можливість, щоб підняти настрій і зробити мій день найкращим. Тому обов’язково ще прийду".
Ангеліна Мірошниченко. Суспільне Чернігів
В день — 120 кілограмів корму для собак і 10 для котів
Загалом, за словами Тетяни Діденко, цифра собак і котів, які живуть у центрі живуть, не є сталою, адже деякі тварини перебувають тут тимчасово: на лікуванні, стерилізації тощо.
"І вони повертаються через деякий час на місцеву вилову. У нас на території залишаються тварини, які не можуть бути випущені за якихось обставин: або стан здоров'я, або якісь умови характеру не дозволяють цій собаці або коту вижити на вулиці".
Собака в центрі «Крок до тварин» у Чернігові. Суспільне Чернігів
Кількість чотирилапих, які потрапляють до нових родин, щомісяця різна.
"Рік ми почали дуже добре і в січні поїхали 20 тварин додому, а в лютому — лише чотири. Тобто, місяць на місяць не припадає, ну, виходимо з того, що 10-15 тварин їде. Це, звичайно, дуже мало, але, з іншого боку, ми висуваємо досить, ну, високі вимоги до прилаштування".
Собака в центрі «Крок до тварин» у Чернігові. Суспільне Чернігів
Аби нагодувати тварин, що живуть у центрі, в середньому на день використовують 120 кілограмів корму для собак і 10 для котів.
"Зазвичай на корм ми збираємо масово, тобто, у нас майже у кожної тварини є куратор. За бюджетні кошти міста утримуються лише ці тварини, які приїхали на стерилізацію. Всі інші тварини, які залишаються на адапцію або на доживання, утримуються лише за рахунок благодійників. Майже в кожній публікаці кураторів на сторінці у Фейсбуці, в Інстаграмі є перелік того, що завжди актуально".
"У нас взаємне кохання"
Гуляти із тваринами допомагають волонтери.
Ольга Руденок. Суспільне Чернігів
Одна з них — Ольга Руденок — показує собаку, яку вигулює:
"Це — Скіні, дівчинка, їй десь три роки. Вона дуже велелюбна, дуже класна, молоденька. Її знайшли в лісі. Вона вже десь певно теж рік тут перебуває. Ми з хлопцем приїжджаємо до неї: інколи частіше, інколи рідше, але намагаємось. Вона дуже класна — у нас взаємне кохання. А потім вже вигулюємо інших собачок".
Читати ще
Читати ще
Як проходять тренування службових собак Головного управління Національної поліції в Чернігівській області