За інформацією: Суспільне Чернігів.
Військовий із позивним «Мент». Суспільне Чернігів
"Мент" каже: включно з ним, бронегрупа нараховує пʼять військовослужбовців. Це два екіпажі, які називають за позивними їхніх командирів машини.
"Підрозділ мультифункціональний. Водій також може стати в склад розвідгрупи. Навідник може залишитись на обороні машини. Кожен може замінити кожного".
Командир машини на псевдо "Дед" – найдосвідченіший з обох екіпажів. До лав ЗСУ він долучився 2004-го року. У цьому батальйоні – з 2020-го.
"З початку війни й зараз хлопці знають, що робити. Колективи всі спрацьовані. Ті ж самі роти, взводи, групи знають, хто що може зробити, хто що має робити і хто кого має підмінити чи зробити роботу, яку не встигає зробити його колега".
Військовий із позивним «Дед». Суспільне Чернігів
Командир іншого броньовика має позивний "Болт". У нього на капоті – болт на 30 міліметрів. Такий талісман приносить удачу, ділиться військовий.
"То я вже сам — придумав, знайшов, прикріпив. З ним нічого не повʼязано. Просто болт. Ризики є завжди. Хоч машина і броньована, але зараз є багато інструментів, якими і його можна покласти. Плюс дороги. На ньому треба обережно їздити й знати, де стати, щоб тебе не бачили, а ти всіх бачив".
Військовий із позивним «Болт». Суспільне Чернігів
На броні – кулемети закордонного виробництва, розповідає навідник Олександр.
"У мене Canik M2 (Канік М2) – той самий Browning M2 (Браунінг М2), тільки турецький. Можна знищувати піхоту, легку броньовану техніку. Ми навіть працюємо по повітряних цілях – «шахедах». Через тепловізор ми їх бачимо".
Навідник Олександр. Суспільне Чернігів
Як боронять повітряний простір
Боронити повітряний простір України, каже "Мент" – іще одне завдання цього підрозділу.
"Коли є вільний час від прикриття розвідгруп, це захист повітряного простору у якості мобільних вогневих груп. Мабуть, у нас менше ресурсів, ніж у противника, тому доводиться брати вмінням. На рахунку одного екіпажу є два підтверджених збитих "шахеда". В другого скромніше – тільки один".
Водій-навідник Віталій. Суспільне Чернігів
Водій-навідник першої бронегрупи 54 ОРБ Віталій розповідає, як за два тижні чергування збив два "шахеди".
"Були в районі Ніжина і два рази при виїзді летів на нас. Ми стояли на точці й збили. В нас для цього є «Пульсар» для нічного бачення і планшет. Воно синхронізується. Виводиться на екран – те, що дивишся у приціл, те і тут видно. Як летить, то дивишся у приціл. Наводиш. Можна крутити вверх-вниз, вправо-вліво. На екрані вибираєш хрестик і воно видно, коли по ньому націлено, і тоді стріляєш невеликими чергами – пристрілюєшся. Так і збиваються".Читати ще
Читати ще
Збили «Шахед», який летів на Чернігів: як бійці тероборони знищують російські безпілотники