Наслідки ракетного обстрілу України, що відбувся 26 серпня, обговорили на сьогоднішній загальноміській нараді у Чернігівській міській раді.
Як відомо, вчора російські окупанти завдали масованого комбінованого удару по об’єктах критичної інфраструктури України, зокрема по паливно-енергетичному сектору держави, застосувавши ракети різних типів повітряного, наземного та морського базування.
— Вчора у своєму стилі: після кожного свята або великої події, росія – країна-терорист здійснила найбільш масштабний обстріл України. На жаль, після чергового терористичного акту дуже багато чернігівців були без світла та води, — констатував в.о. міського голови Олександр Ломако.
Про ситуацію в енергетиці станом на ранок 27 серпня доповів старший диспетчер міської оперативно-диспетчерської служби «Чернігівобленерго» Олександр Ленько. За його словами, ситуація в енергетиці залишається дуже складною, але контрольованою. Підприємство отримало об’єми відключень. Сьогодні будуть застосовуватися графіки погодинних відключень. Зокрема, з 6-ї до 11-ї і з 15-ї до 21-ї години вимикатимуть світло у чотирьох чергах. Тривалість відключення однієї черги буде доходити до шести годин. Деякі абоненти будуть відключені від світла до 12-15 годин на добу.
Начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко відмітив, що вчорашній день був найважчим після 2022 року:
— Одночасно не працювало близько восьми каналізаційних насосних станцій, близько шести станцій третього підйому і одна насосна станція. На більшості великих об’єктах водопостачання та водовідведення встановлені потужні генератори, які були запущені, щоб не допустити аварійної ситуації. В деяких районах було зниження тиску, але у людей, які мешкають на верхніх поверхах багатоповерхівок, була можливість набрати воду на перших. Коли будуть відключатися відразу чотири черги – ситуація буде складною, оскільки спостерігатиметься зниження тиску. Щоб цього не було, нам потрібно ще десять генераторів невеликої потужності до 30 кВт.
— Будемо сподіватися, що наші героїчні енергетики максимально швидко виправлять ситуацію після цього ракетного удару. Хоча зрозуміло, що наразі наша задача – це підготовка до надзвичайно складної зими, — додав Ломако.
Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура звернувся до представника АТ «Чернігівобленерго» з
проханням: за можливості, максимально дотримуватися того графіку відключення світла, який сформовано, зважаючи на те, що у всіх чергах є дошкільні заклади освіти. Це важливо, тому що необхідно щодня планувати запас продуктів, які повинні зберігатися в належних умовах, а також планувати процес приготування їжі.
— У разі, якщо ситуація буде погіршуватися, нам доведеться приймати рішення щодо можливої зміни режиму роботи дошкільних закладів освіти. Тому що інакше, не можна буде забезпечити функціонування усіх дитсадків, які на сьогодні працюють, — додав Білогура.
Пресслужба Чернігівської міської ради