За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олег Могульський та Чернігівська міська рада. Аrmyinform / Суспільне Чернігів
15 млн гривень отримала 1-ша окрема танкова Сіверська бригада з бюджету Чернігова у лютому 2025-го. Про це у коментарі Суспільному сказав командир бригади, полковник Олег Могульський. З його слів, ця сума суттєво менша тієї, яку просила бригада. 5 січня 2025 року він офіційно звернувся до Чернігівської міської ради, до заступника міського голови Віктора Геращенка, з проханням надати 38 мільйонів гривень на утримання та розвиток 1-ї танкової бригади.
"Ця сума, яку ми прорахували, на нашу думку, необхідна для підтримання життєдіяльності та нарощення зусиль в плані безпілотних систем та автомобільної техніки для наших підрозділів. До прикладу, там великі суми навіть при обслуговуванні тягачів, які перевозять нашу бронетехніку. І технічне обслуговування одного такого тягача, який у нас перебуває на озброєнні, в середньому обходиться в 400 тисяч гривень. А він у нас далеко не один, їх навіть не п'ять. Тому це великі суми. Але основний упор ми робили зараз на закупівлю і комплектацію наших безпілотних систем", — пояснив Олег Могульський.
Олег Могульський. Аrmyinform
На що треба 38 мільйонів?
У зверненні 1-ї танкової бригади є перелік того, що планують придбати за 38 млн гривень. Цей документ на зборах бюджетної комісії в міській раді 24 лютого 2025 року оприлюднив депутат міської ради від фракції "Рідний дім" Олександр Ломако.
У пункті капітальні видатки:
- 23 млн грн — БпЛА;
- 8 млн грн — автомобільна техніка;
- 1 млн 500 грн — механічні транспортні засоби.
Поточні видатки:
- 3 млн грн — запчастини та комплексуючи до транспортних засобів;
- 2 млн грн — оплата з ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів;
- 500 тисяч грн — виготовлення і закупівля іміджевої продукції бригади.
На засіданні були присутні чотири із семи представників бюджетної комісії, всі вони із фракції "Рідний дім": Руслан Волок, Владислав Кухар, Ірина Должикова та Роман Резник. Комісія проголосувала за пропозицію змін до бюджету Чернігівської територіальної громади на 2025 рік. А саме: попросили у виконкому з подальшим затвердженням начальником Чернігівської МВА додатково підтримати шість військових частин, які недоотримали фінансування. Гроші на це пропонують знайти у невикористаних залишках 2024 року шляхом перерозподілу інших статей видатків.
За словами Олега Могульського, зараз вони перебувають на Курському напрямку РФ і за ці кошти 1-ша окрема танкова Сіверська бригада мала створити батальон ударних БпЛА. Отримавши менше половини необхідної суми з бюджету Чернігова, Могульський офіційно звернувся, щоб йому пояснили причини зменшення фінансування. Наразі відповідь бригаді не надходила.
"Ми офіційно відправили лист-запит, на те, щоби нам дали відповідь: чому не в повному обсязі задовольнили нашу потребу. Тому що я вважаю, що 1-ша окрема танкова Сіверська бригада, вона є захисником Чернігівщини, тут служить і виконують бойові завдання багато громадян із Чернігівщини. Ну от, я думаю, що вона мала би мати пріоритет. У зв'язку з тим, що ми зараз розростаємось із роти ударних БпЛА до батальйону, командуванням бригади було ініційовано питання і ми звернулися до вищого командування. Нам це погодили. Це саме ті безпілотні системи, які допомагають берегти, що називається, кров піхоти. Як кажуть, артилерія береже кров піхоти. Так само і тут — внаслідок технологічної переваги ми можемо знищувати якомога більше противників, обороняти свої позиції та мінімалізувати ризики для життя і здоров'я нашої піхоти", — сказав комбриг.
Яка процедура виділення і розподілу коштів?
2 жовтня 2024 року Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив рішення Чернігівського окружного адмінсуду про те, що затверджувати бюджет Чернігова має міська військова адміністрація під керівництвом Дмитра Брижинського.
19 лютого 2025 року на своїй Фейсбук-сторінці Брижинський повідомив, що з бюджету Чернігова виділили вже близько 50% грошей, передбачених бюджетом на напрямок безпеки. Мова про понад 200 мільйонів гривень. Рівномірно по 15 мільйонів гривень отримали 12 загальновійськових бригад. Три розвідувальні підрозділи отримали: три мільйони, 3,7 мільйона та п'ять мільйонів. Два підрозділи ППО отримали 5,5 мільйонів гривень та 700 тисяч гривень. Два підрозділи бойового забезпечення отримали два мільйони гривень та 2,5 мільйона гривень.
Загалом на 2025 рік у бюджеті міста передбачені видатки на підтримку ЗСУ на рівні 438 мільйонів гривень.
Коментувати процедуру розподілу субвенцій з міського бюджету для військових частин Дмитро Брижинський відмовився, пославшись на свою зайнятість.
24 лютого журналісти Суспільного заходили до приймальні начальника МВА Брижинського, аби взяти коментар — спілкуватись він відмовився. Ми намагались отримати коментар від представника пресслужби Брижинського — Олександра Ліхути, він надіслав вже наявну інформацію із соцмереж Брижинського про розподіл понад 200 мільйонів гривень і сказав, що це все, що може повідомити пресслужба.
Скільки отримала 1-ша танкова бригада з бюджету Чернігова у 2024-му?
За словами начальниці управління фінансів Чернігівської міської ради Олени Лисенко, у 2024 році фінансування потреб 1-ї танкової з міського бюджету проходило у два етапи. 26 вересня 2024-го їй виділили 21,5 мільйона гривень, 13 листопада 2024-го, — 12 мільйонів гривень. Загальна сума склала 33,5 мільйона гривень. Мова йде саме про грошові надходження, пояснила Олена Лисенко, оскільки, за її словами, була ще і матеріальна допомога.
За інформацією Дмитра Брижинського, за весь 2024 рік загальна допомога ЗСУ з бюджету Чернігова склала 234 млн грн.
Читати ще
Читати ще На потреби військових підрозділів з бюджету Чернігова передали понад 200 мільйонів гривень, — Брижинський