За інформацією: Суспільне Чернігів.
Жінка на прийомі у гінеколога. Getty Images
Проблема занедбаності раку шийки матки
За словами Заїки, більше ніж половина випадків хвороби на рак шийки матки є занедбаними, тобто третьої та четвертої стадії.
"Як правило, це молоді пацієнтки. Тому це така, знаєте, соціальна вже проблема. Завжди рак у молодих сприймається суспільством дуже складно. Ця цифра не така велика, але всі випадки ці складні. І цю проблему занедбаності, ніяк ми не можемо вирішити чи зменшити. Занедбаність ніяк не знижується, а ще й погіршується, якщо взяти в розрізі громад, то багато занедбаних випадків, де йдуть активні бойові дії, де доступ до медицини значно зменшився. Якщо взяти Новгород- Сіверську громаду, то там з десяти хворих — вісім занедбаних".
Також він додає, що в області доволі низький показник виявлення хвороби під час профілактичних оглядів.
"Хотілося б розв'язати цю проблему, а для цього треба зараз переглядати систему надання профілактичних оглядів, оглядів пацієнтів, тестування, цитологія, ВПЛ-тестування. Зараз ми чітко виходимо на те, що дійсно і сімейні лікарі можуть робити гінекологічні огляди, скринінги, цитологічні або навіть ВПЛ-дослідження. Зараз я бачу, що це повинні робити і гінекологічна служба, і лікарі-гінекологи, і консультації, які збережені. Це чітко повинно відпрацьовуватись".
Зі слів онколога, є дві основні причини, через які жінки вчасно не проходять профілактичні огляди: страх виявити в себе хворобу та думка про дороговартісні медичні послуги.
"Люди взагалі медицини бояться. Ментально люди після того, коли система була в межах постійного недофінансування, виживання, неформальних платежів, скарг і так далі, у людей залишилось відчуття, що коли ти прийдеш в медицину, то це витрата купи коштів. Проте зараз держава забезпечує все, але до цього треба прийти".
Читати ще
Читати ще
Хвороба Паркінсона: симптоми, як вона впливає на якість життя та чи існують ліки