За інформацією: Суспільне Чернігів.
Сергій та Микола Петрикеї. Суспільне Чернігів
Риболовлею чоловік займається близько семи років.
"Нічого не зловили за 5 років. Тільки ото кидали, думали, що воно ні так ні сяк. І от тільки два роки тому ми почали розуміти (ред., – як ловити). Ну, це така наука, як інститут. Тут так не вийде, що от купив і все, і одразу ловиш. Тут дуже багато тонкощів."
Сергій розповідає, що улов залежить від приманки, адже щука любить, щоб приманка зависала, а судак — щоб приманка падала.
Микола Петрикей. Сергій Петрикей
Зі слів чоловіка, червень був не сприятливий для риболовлі. Адже були дуже часті перепади погоди: спека, холод, дощ. А риба це відчуває.
"Спінінг — це пошукова рибалка. Буває так, ти прийшов, знайшов місце, де почались покльовки, ти ловиш, ловиш, ловиш, вона іде. Тільки перестала клювати там 10-15 хвилин, розвернувся, пішов — треба шукати. Риба не стоїть на місці".
Сергій та його син Микола називають себе спортивними рибалками, вони ловлять рибу та відпускають її.
"Риба дуже живуча, насправді. У хижої риби відсутні больові рецептори біля пащі. Щука хватає окуня, який з гострими голками. І вона не плаче від того, що окунь колеться. Нормально його з'їдає, в шлунок він потрапляє з цими голками. Так само цей гачок біля рота насправді страшного нічого не зробить. Головне рибу звільнити, за жабри її не хапати".
Сергій Петрикей. Суспільне Чернігів
Для Сергія риболовля слугує як терапія.
"Я на ці дві-три години просто виключаюся і я ловлю рибу. Я нічого не чую, ну і не хочу чути".
Чоловік поділився, що хоче порибалити на Дніпрі, а також розповів про постійну традицію.
"У нас завжди є пакет. Ми прибираємо, де відпочиваємо, ми прибираємо, коли рибалку закінчили. А як так зробить кожен, то вже буде чисто".
Сергій та Микола Петрикеї прибирають сміття біля водойми. Суспільне Чернігів
Читати ще
Читати ще
Майже 200 кг риби та понад 77 тисяч метрів сіток вилучили у браконьєрів протягом нерестової кампанії на Чернігівщині