За інформацією: Суспільне Чернігів.
Аналітик зображень Олександр Терещенко. Суспільне Чернігів"Після того, як пілот дрона зробив зальот, ми переписуємо з внутрішньої пам'яті всі отримані знімки. По суті, ми виконуємо аерофотогеометричне знімання, що дозволяє нам далі створювати ортомозаїку з дуже гарною роздільною здатністю зі збереженням масштабу. Тобто ми можемо вимірювати певні розміри, які будуть в чіткості відповідати реальним розмірам".
Потім Олександр завантажує зображення до спеціального програмного забезпечення й детально їх роздивляється.
Тренувальний політ дрона. Суспільне Чернігів
"Якщо я знаходжу щось підозріле або щось, що не вписується в загальну картину, я це помічаю як підозрюваний предмет. Або, якщо я можу чітко сказати, що це міна, і її тип, то я також це роблю".
Фінальний звіт має вигляд мапи з умовними позначеннями та масштабом. Його розсилають командам нетехнічного обстеження та демінерам.
Робоча мапа. Суспільне Чернігів"Вони починають свою роботу, базуючись на своїх обстеженнях і базуючись вже на наших обстеженнях. Тому що, коли вони оцінюють якийсь певний полігон, вони не можуть заходити всередину полігону, щоб не наражати себе на небезпеку. Дрон же може залетіти куди завгодно і побачити все, що необхідно", — зазначає Олександр.
Демінери користуються однією з найновіших машин для розмінування, розповідає керівник операційного напрямку організації Микита Крижановський.
Машина для розмінування. Суспільне Чернігів
"Ця машина дуже швидко проводить процеси розмінування. Ви можете побачити її робочі органи, там є леза, які дозволяють прибирати загрозу розтяжок. Тобто замість ручного пошуку наших демінерів, які сидять на колінах, мають це робити своїми руками, ця машина може зі швидкістю приблизно 3-5 метрів на секунду прибирати загрозу розтяжок".
Керівник операційного напряму HALO Ukraine Микита Крижановський. Суспільне Чернігів
Усе механізоване розмінування наразі є дистанційним, пояснює Микита. Оператори машин перебувають за спеціальним броньованим щитом на дистанції не менш ніж 50 метрів від машини.
"У нас є керівник групи, який стежить за машиною або через пульт, або через спеціальне броньоване дзеркало. І в нас є оператор, який вдягає спеціальні VR-окуляри, і таким чином керує з безпечної відстані, перебуваючи за металевим щитом, машиною".
За його словами, механізоване розмінування не замінює ручного.
Розмінування вручну. Суспільне Чернігів
"Після всіх випробувань ми дійшли до висновку, що зробити лише механізоване розмінування без підтримки ручного розмінування – це вкрай важко".
Тож після використання машини групи ручного розмінування можуть проводити подальші роботи, щоб максимально ефективно та швидко завершити ділянку й передати її громаді для користування, каже Микита. За його словами, на сьогодні на Чернігівщині команда Halo Trust виявила та знищила понад дві тисячі вибухонебезпечних предметів.
Читати ще
Читати ще
«Хотілося працювати на корисній роботі»: як колишній оператор котельні зі Слов’янська розміновує Чернігівщину