За інформацією: Суспільне Чернігів.
Книжка Наталени Королеви «Без коріння». Getty Images
Період формування свого національного характеру Наталена Королева відобразила в автобіографічній повісті "Без коріння". Там вона інтерпретує власний життєпис через автопортрет героїні повісті – юної дівчини Ноель, що вперше приїздить з Іспанії, де виховувалася дванадцять років у монастирі, у Київ до батька, якого зовсім не пам’ятає.
Така рекомендація від докторки педагогічних наук, професорки кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольги Лілік.
"Наталена Королева, справжнє ім’я – Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена Анріанівна Дуніна-Борковська, пройшла довгий і складний шлях осмислення власної ментальності й пошуків своєї української національної ідентичності. Це одна з-поміж найзагадковіших і незаслужено забутих постатей в українській літературі, яку варто згадати".
Ольга Лілік. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ольга Лілік"«Без коріння» присвячений перебуванню Наталени у Київському інституті благородних дівиць, коли дівчині доведеться зіткнутись із чужорідною для неї культурою, ментальністю, звичаями, традиціями та суспільними устоями. Письменниці вдалося вдало передати атмосферу, що панувала в закладі: пустощі дівчат-вихованок, опис імперсько-православної традиції виховання, відчуття відстороненості та самотності, що охоплюють Ноель".
Лілік розповідає, у повісті Королевої простежується зіставлення України та Росії. Зокрема авторка демонструє відмінності у поведінці та манерах зазначених цих двох народів, характеризує риси їхнього менталітету.
"Почасти письменниця наголошує на руйнівному впливові російських звичаїв на український народ. Загалом Наталена Королева в повісті «Без коріння» створила унікальний художній світ, у якому панує загадкова атмосфера початку XX століття. Це — метафорична мова з оригінальними запозиченнями, чимало іронії й сатиру на адресу росіян, яскраво відображені почуття й переживання героїні".
Читати ще
Читати ще
Що почитати? Катерина Девдера «Віндобонський Апокриф»