За інформацією: Суспільне Чернігів.
Валентин Маринич. Ветеранському просторі «Незламні»
22-річний Валентин Маринич з Ніжина, що на Чернігівщині, проходить реабілітацію, після повернення з російського полону. Там чоловік пробув 36 місяців. 19 квітня 2025 року він був одним з 277 воїнів, яких обміняли.
Про це повідомляє Ветеранський простір "Незламні", що в Ніжині, на своїй сторінці у Facebook.
Валентин Маринич родом з Кіровоградської області. Після закінчення школи переїхав до Ніжина. З 2018 до 2021 року навчався в Ніжинському професійному аграрному ліцеї. Закінчивши навчання здобув професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварника, водія категорії С.
Після навчання намагався працювати у різних сферах в місті Києві, але мріяв стати військовим, тому вирішив підписати контракт із ЗСУ.
Валентин Маринич та його товариш. Ветеранському просторі «Незламні»"Все було добре, служба йшла тихо і спокійно, доки не почалось повномасштабне вторгнення. Ми забули що таке сон, гарячий душ, чистий одяг, та вільний час. Спочатку зміна однієї локації, бойові чергування, потім знову зміна локації, знову бойові чергування, с кожним днем кільце навколо Маріуполя звужувалося, боєприпаси закінчувалися, тільки й чутно було, що підмога вже виїхала, а хлопці гинуть, багато поранених", — розповів військовий.
12 квітня 2022 року Валентин Маринич потрапив у полон. Розповідає, спочатку його тримали в Донецькій області у ангарах в Сартані. Через три дні перевезли в Оленівку.
"Там нам влаштували «прийом» — били без жалю. Виходиш з автобуса — спершу удар в грудну клітину, потім запитання хто ти, посада, звання, ще удар, і кажуть бігти. Темно, нічого не видно, куди бігти не розумієш, попереду тільки чути крики від болю і мати росіян, вишикуваних в коридор, через який ти маєш бігти. Ти біжиш, тебе збивають з ніг і починають бити арматурою, палками, кастетами, цеглою, кулаками, ногами, пасками. Проповзаєш до кінця коридору, тебе обшукують і під час обшуку теж б'ють. Потім заганяють в барак, де роздягають, оглядають, б'ють за татуювання. Двох чи трьох хлопців забили на смерть".
В Оленівці, пригадує Валентин, спали по черзі, тому що на всіх не вистачало місця. 20 квітня чоловіка вивезли в Луганську область.
"Спочатку взагалі не чіпали, а потім почались «качелі». Щоб ми не розслаблялись. 21 місяць сидів на бараці, потім почав працювати, щоб змінити картинку і не зійти з розуму".
Військовий розповів, що дізнався про обмін за чотири дні до нього, а за три — що він є в тому списку.
"І ці три дні для мене були найскладнішими. Думки тільки про те. щоб не зірвалось, щоб росіяни не передумали. І ось мене вже везуть на обмін. І ти розумієш що 36 місяців пекла ось-ось закінчяться".
Українські військові, яких повернули з полону 19 квітня 2025 року. Ветеранському просторі «Незламні»
Валентин Маринич каже, що коли були вже на кордоні і до них зайшли в автобус українські військові, радості не було меж, бо почув рідну мову.
"Весь час, що ми їхали, нас зустрічали зі стягами України. Нам махали, плакали. Самому хотілось плакати, тримався з усіх сил. Лікарня, поверхневий огляд лікаря, гарячий душ, новий одяг, телефон, перший дзвінок за три роки сестрі, звістка про смерть батька. Радість, розпач, сльози… А ось зараз реабілітація, допомога психолога, зустріч з друзями та рідними, купа емоцій. Дуже вдячний всім хто вірив в мене. Я виконав свою найголовнішу задачу повернутись живим, мене не зламали".
Зараз Валентин перебуває в реабілітаційному центрі, відновлює здоров’я, звикає до цивільного життя, але куди повертатись – не знає. Із рідних – лише сестра. Власного житла не має. Роботи – не має.
Нагадаємо, 6 травня з російського полону повернулися четверо військових з Чернігівщини. 23-річний Андрій Лось та 23-річний Андрій Афонін із Сосницької громади. Обидва військові зникли на Донеччині. Також під час цього обміну повернулися з полону Станіслав Васюк із Семенівки та військовий із Ніжина Олександр Скалацький.
Загалом 6 травня в Україну з російського полону повернулися 205 захисників: три українських офіцери та 202 солдати і сержанти.
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ), в межах 64-го обміну повернули представників Збройних Сил України, зокрема, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України. Визволені військові обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також це Захисники з гарнізону Маріуполя.
Читати ще
Читати ще
З російського полону повернулися військові Андрій Лось та Андрій Афонін із Сосницької громади, що на Чернігівщині
Читати ще
Серед військових, які повернулися з російського полону під час обміну 6 травня, і захисник із Семенівки
Читати ще
Військовий з Ніжина повернувся з російського полону під час обміну 6 травня