За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж, на якому зображені спалена автівка інкасаторів та суд у справі вбивства інкасаторів. Суспільне Чернігів
Броварський міськрайонний суд 26 березня виніс вироки Олександру Маклюку та Володимиру Терещенку, яким інкримінували вбивство трьох інкасаторів, викрадення понад 14,5 мільйонів гривень і підпал інкасаторського авто "ПриватБанку" на Чернігівщині.
Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.
Олександра Маклюка визнали винним за розбій (ч. 4 ст. 187 КК України) та призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна. Водночас його визнали невинним за умисне вбивство (ч. 2 ст. 115 КК України). Також він має відшкодувати майнову шкоду у понад 14,7 мільйона гривень. Як розповів Суспільному Віктор Чевгуз, адвокат Терещенка, Олександра Маклюка відпустили за "законом Савченко".
Володимира Терещенка визнали невинним за трьома статтями, тобто за розбій (ч. 4 ст. 187 КК України), умисне вбивство (ч. 2 ст. 115 КК України) та умисне пошкодження майна (ч. 2 ст. 194 КК України). Наразі обидва чоловіки перебувають на волі. Також у судовому рішенні йдеться, що вбивство трьох інкасаторів здійснила "невстановлена судом особа".
Що розповів адвокат Терещенка
Адвокат Терещенка Віктор Чевгуз Суспільному розповів, що слідчі та прокурори не довели вину його підзахисного. Тому його визнали невинним за всіма статтями.
"Суд вирішив стягнути з Маклюка майже 15 мільйонів на користь «ПриватБанку». Довічно буде виплачувати, оскільки в нього немає ні майна, ні грошей, нічого. Відносно вбивства трьох інкасаторів і Маклюк, і Терещенко виправдані. А раз вони виправдані, не доведено, що це вони вчили вбивство, то цивільні позови потерпілих, тобто родичів щодо моральної шкоди, також залишені без розгляду".
За словами Віктора Чевгуза, прокуратура і потерпілі з цим не погодяться.
"30 днів закон дає для подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду. Суд підготує матеріали і десь через 2-3 місяці, якщо все буде добре, у Київському апеляційному суді будуть колегії, буде призначено апеляційний розгляд цієї справи. Вирок не вступив у законну силу".
Що відомо про цю справу
Нагадаємо, восени 2015 року за 200 метрів від київської траси біля села Скорінець знайшли спаленим броньовик "Приватбанку" і тіла трьох інкасаторів. В усіх були вогнепальні поранення. Їх тіла ідентифікували за даними ДНК. Гроші – 14,5 мільйонів гривень, які були у броньованому автомобілі — зникли. Через рік у Санкт-Петербурзі затримали першого підозрюваного у справі Олександра Маклюка. Його екстрадували в Україну. За рік – у 2017 затримали друга дитинства Маклюка, Володимира Терещенка. Обом інкримінували розбій та умисне вбивство.
До суду справу передали у лютому 2018 року. У листопаді 2020 року справу вбивства інкасаторів про викрадення понад 14,5 мільйонів гривень і підпал інкасаторського авто Броварський суд почав розглядати з самого початку, бо змінили склад суддівської колегії.
За 2,5 роки склад суддівської колегії змінювався тричі, щоразу розгляд починаючи спочатку. На засіданнях у 2020 році Олександр Маклюк свою вину визнавав частково, він зізнавався в участі в розбої. Терещенко заперечував усі звинувачення. У справі вбивства інкасаторів судові засідання тривали понад сім років.
Читати ще
Читати ще
Справа вбивства інкасаторів на Чернігівщині: суд почав новий розгляд справи