За інформацією: Суспільне Чернігів.
Заступник командира з артилерії з позивним «Киргіз». Суспільне Чернігів"Наше головне завдання – відпрацювати ефективно і гарно замаскуватися, щоб ворог не встиг нас виявити. Якщо ворог, не дай Боже, виявить – летить все у відповідь", — розповів командир гармати 54-го ОРБ "Кум".
Командир гармати 54-го ОРБ «Кум». Суспільне Чернігів
Він також додав, що артилерійський розрахунок формують вісім військовослужбовців із оператором радіомоніторингу. Обслуговують вони причіпну гаубицю Д-30 калібру 122 мм.
"Завдяки сьогоднішнім технологіям – «Кропива» у нас є, бʼємо чітко в ціль. Гарно справляється з ураженням живої сили, техніки. Хоч і старенька, але гарна техніка. Вона бʼє на 15-200 кілометрів. Це можна далі стати або трохи глибше дістати ворога", — сказав "Кум".
Бійці 54-го окремого розвідувального батальйону працюють на окремих напрямках кордону Сумської області. Суспільне Чернігів
Бойова активність з боку ЗСУ на цьому напрямку активізувалася під час проведення Курської операції, Курська операція Збройних Сил України розпочалася 6 серпня 2024 року, коли українські війська перетнули кордон з Росією в районі міста Суджа в Курській області. Ця операція стала першим масштабним наступом ЗСУ на територію Росії з початку повномасштабного вторгнення.додав "Киргіз". Роль батальйону в тих подіях він описує так:
"Це було рік тому, коли ми перші зайшли й перші забрали прапор на кордоні РФ. Завдяки нашому комбату, тому що він так ставиться, щоб ми не тільки стояли, але і завдавали вогневого ураження на їхні території".
Командир 54-го ОРБ Леонід Іпатенко. Суспільне Чернігів"Наш батальйон знову брав участь у відбитті та заходу на російську територію зі сторони Тьоткіного, де ми врешті звели з ними рахунки, включаючи той спиртзавод. Його зараз вже немає. Тьоткіно – наша робота", — розповів командир 54-го ОРБ Леонід Іпатенко.