У Чернігові, так само як і в багатьох інших обласних центрах України, оплата проїзду в автобусі чи тролейбусі здійснюється транспортною карткою. Щоб розрахуватися за поїздку, пасажирам потрібно лише прикласти е-квиток до валідатора. Після зчитування вартість разового проїзду списується з рахунку, а платник отримує квиток, що зберігається до завершення поїздки. З цієї статті ви дізнаєтеся, де придбати транспортну картку мешканцям Чернігова і гостям, що приїхали до міста надовго, які існують види е-квитків, а також як відстежувати та поповнювати баланс.
Види транспортних карток у Чернігові
Безконтактна оплата проїзду доступна в місті ще з 2018 року. Оператор системи е-квитка ТОВ «Чернігівська транспортна компанія» пропонує містянам, а також людям, що навчаються і працюють в обласному центрі:
- транспортні картки «Гаманець» — звичайні та учнівські, у разі використання яких гроші списуються за кожну поїздку;
- безлімітні проїзні на 30 днів — «Громадянський» (повний, 480 грн), «Учнівський» (120 грн), «Студентський» (240 грн);
- пільгові, що дають право на безоплатний проїзд пенсіонерам, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю, «чорнобильцям», неповнолітнім сиротам, а також дітям, позбавленим батьківського піклування.
Вартість проїзду в разі оплати карткою «Гаманець» для дорослих становить 8 грн — у тролейбусі, 12 грн — в автобусі, для учнів — 4 та 5 грн відповідно. Протягом 30 хвилин пасажир має право пересадки на інший маршрут без доплати. Проїзд в автобусі у разі оплати готівкою коштує 17 грн, банківською карткою — 15 грн, в тролейбусі — 12 грн в обох випадках.
Де купити електронний квиток
Придбати пластикову транспортну картку в місті можна в кіосках «Чернігівпреса», розташованих біля зупинок громадського транспорту. Вартість е-квитка — 100 грн, причому 50 грн вже є на балансі картки та одразу можуть бути використані на оплату проїзду.
Пільгові картки оформлюються безоплатно в Департаменті соціальної політики Чернігівської міської ради за адресою: вул. Івана Мазепи, 19. При собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, документ, що підтверджує пільги, а також їхні копії. Заява пишеться на місці, картка видається протягом місяця. Повторне виготовлення картки коштує 70 грн. З 1 січня 2025 року право на безоплатний проїзд пільговикам надається лише за наявності картки.
Як поповнити транспортну картку
Закинути гроші на баланс електронного квитка можна в будь-якому пункті їхнього продажу (мінімальна сума — 40 грн), а також онлайн:
- у банківському застосунку;
- за допомогою платіжної платформи, зокрема Portmone;
- через чат-бот у Viber.
Щоб поповнити електронний квиток Чернігів на сайті або в мобільному застосунку Portmone, потрібно виконати такі дії.
- Обрати в спеціальному полі свій регіон — Чернігів та область, у каталозі послуг — категорію «Транспорт».
- Знайти в переліку компаній іконку «Транспортна картка та проїзний м. Чернігів».
- Вказати на сторінці оплати номер е-квитка і суму поповнення (від 100 до 1000 грн).
- Натиснути «Оплатити».
- Ввести дані картки, з якої будуть списані кошти (номер, термін дії та CVV/CVC код), а також свій e-mail.
- Підтвердити транзакцію.
Щоб не вводити постійно номер е-квитка, варто зберегти шаблон в особистому кабінеті. Таким чином надалі ви зможете поповнювати баланс лише у кілька кліків. Залишок коштів на рахунку показується під час валідації картки. Також його можна подивитися в застосунку Portmone станом на останню зареєстровану транзакцію.
До речі, через Portmone ви також можете поповнювати мобільний, платити за комуналку, інтернет і телебачення. Об’єднання всіх платежів на одній платформі заощадить ваш час і полегшить контроль витрат.