Вчительський хліб завжди був нелегким. Але люди, які обрали цю професію за покликом серця, стверджують, що працювати з дітьми цікаво, до того ж робота потребує постійного вдосконалення.
Зокрема сьогодні, 12 лютого, в Чернігові відбулося нагородження переможців І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025». Ця подія об’єднала переможців цього конкурсу та фіналістів із різних куточків Чернігівщини. Змагання відбувалося в номінація «зарубіжна література», «хімія», «історія», «технології/трудове навчання».
Лауреатка конкурсу Ніна Ветлицька, вчитель КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр», розповіла, що у своєму навчальному закладі викладає технології, трудове навчання, фізику. В професії вона майже 30 років. До речі, саме про таку роботу Ніна Ветлицька мріяла з дитинства. Вчителька каже, що нині працювати з дітьми дуже цікаво, але водночас дуже складно.
Ніна Ветлицька. Фото: ЧЕЛАЙН
«Непросто, бо нині дуже важкий воєнний час. Даються взнаки тривоги і перервані уроки.
Взагалі, діти хочуть дізнаватися нове, дуже зацікавлені навчанням, люблять творчо самовиражатися. Їх цікавить усе неординарне, неповторне.
Діти дуже люблять брати участь у конкурсах – всеукраїнських і міжнародних. Але нині конкурси, на жаль, дистанційні. Мої вихованці перемагали та мали найвищі нагороди, зокрема гран-прі. Діти постійно з медалями і кубками.
І дивлячись на школярів, я теж йду вперед, нічого не боячись. Бо діти «запалюють» нас», – у коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Ніна Ветлицька.
.
Натомість Іван Баран, учитель КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей», став переможцем першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» у номінації «зарубіжна література». Пан Іван розповів, що про професію вчителя не те, щоб мріяв, просто так сталося, що знайшов себе в цій справі. Уже в процесі роботи зрозумів, що дуже подобається вчителювати.
Іван Баран. Фото: ЧЕЛАЙН
«Так я й залишився в цій професії. І от маю результат. Викладаю я небагато – 7 років. Працюю з учнями 10-11 класів. І напевне, найцікавіше, коли в учнів, щось «запалюється» у погляді. І ти розумієш, що той матеріал, який ти їм дав, «пробив броню» та знайшов шлях до їхнього серця, і вони щось цікаве для себе відкрили. Найбільша винагорода, коли бачиш, що діти – в захваті від матеріалу», – зауважив Іван Баран.
Хоча педагог зізнається, що тривоги та воєнний стан впливають на навчальний процес.
«Звісно. У нас нині змішаний процес навчання. І дуже помітна різниця освітнього рівня, коли теми вивчали очно й онлайн. Звісно, що в очному навчанні все дається легше.
Але з викликами часу ми мусимо працювати. Уже за роки система налаштована, корективи, звісно, вносяться», – зазначив педагог.
Тож за словами вчителя, професія цікава, але є багато викликів. Втім, однозначно, воно того варте. До того ж, робота з молоддю – це можливість постійно бути на гребені.
Своєю перемогою в конкурсі пан Іван пишається. Вона для педагога особлива, бо перша.
«Взагалі, коли йдеш на конкурс, то не хочеш бути останнім. Для мене трішки несподівано, що переміг. Але дуже приємно. Будемо далі відстоювати честь області на рівні України», – сказав Іван Баран.
Ірина Осташко
–