З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження видатного громадського діяча, мецената, уродженця Чернігівщини Григорія Ґалаґана вчора, 10 жовтня, в обласному художньому музеї, що носить його ім’я, урочисто погасили поштовий блок марок із серії «Меценати України».
За словами директора філії Чернігівського акціонерного товариства «Укрпошта» Олени Дорошенко, випущено одну тисячу тематичних поштових блоків та 300 конвертів.
Один блок складається з трьох марок вартістю 10 гривень – портрет мецената, родинний герб та будівля Колегії в Києві, відкрита за фінансової підтримкиГригорія Ґалаґана.
Довідка
Григорій Павлович Ґалаґан (15.08.1819, с. Сокиринці, Прилуцький повіт – 25 09.1888, там само) – громадський діяч, українофіл, меценат, великий поміщик на Чернігівщині, представник відомого старшинсько-дворянського роду Ґалаґанів.
Походить із дворянської родини . Отримавши початкову домашню освіту, слухав лекції в Санкт-Петербурзькому університеті на юридичному факультеті. Після закінчення університету два роки подорожував Західною Європою. Повернувшись, вирішив зайнятися сільським господарством, для чого оселився у своєму маєтку в Сокиринцях Полтавської губернії.
Займав різні чиновницькі посади того часу – від попечителя гімназій і совісного судді до голови дворянства Борзнянського повіту Чернігівської губернії.
За його ініціативи і матеріальної підтримки відкрито Прилуцьку гімназію, багато народних шкіл, а також колегію в Києві.
Був особисто знайомий і листувався з Шевченком, Максимовичем, Кулішем, Антоновичем та іншими. Один із засновників бібліотеки, яка нині відома як Національна парламентська бібліотека України.
Источник: 0462.ua