За інформацією: Суспільне Чернігів.
Роман Топіха. Суспільне Чернігів
9 квітня 2025 року ветеран Андрій Калапа із товаришем приїхав до управління, щоб допомогти дружині іншого побратима. За словами Андрія, і він, і його товариш мають інвалідність, але відповідні місця на парковці біля будівлі були зайняті. Чоловік повідомив про це інспектору Олексію Федченку, на що той відповів, що розмітка затерта, тому немає підстав до адмінвідповідальності тих, хто там запаркувався.
Про це Андрій Калапа розповідав:
"Моя суб'єктивна думка була, що це транспортні засоби — це ті, котрі, скоріш за все, належали працівникам патрульної поліції. Я звернувся до уповноваженої особи. Якщо я не помиляюсь, це був Федченко, старший лейтенант Федченко. На що він мені відповів: вони мають право паркуватись на підставі того, що розмітка затерта, на його суб'єктивну думку, і знаки щодо паркомісць не були присутні".
Андрій Калапа. Суспільне Чернігів
Тоді Андрій Калапа зателефонував на лінію "102" та викликав патрульний екіпаж. Отримавши постанову за хибний виклик, чоловік викликав на місце слідчо-оперативну групу.
"Намагання людини з'ясувати питання щодо правильності паркування не може свідчити про вчинення нею правопорушення. І не може вказувати на безпідставний виклик поліції через службу «102»", — говорить Андрій Калапа.
Адвокат Павло Хайтов заявив — його клієнт не мав умислу здійснити хибний виклик, адже на той момент не володів інформацією про те, що парковка біля управління не узгоджена офіційно.
"На цей час — вже так, ми знаємо, що схема дорожнього руху не погоджена, знаки вже демонтовані. Тому, дійсно, ми не можемо вказувати, що це парковка. Якщо зараз Андрій Рафалович приїде і знову викличе з цього ж питання патрульну поліцію, це вже буде трактуватися, як дійсно хибний виклик спеціальних служб", — зазначив Павло Хайтов.
Павло Хайтов. Суспільне Чернігів
"Можна було направити запит, а не викликати поліцію"
За словами начальниці сектору правового забезпечення управління патрульної поліції в області Валентини Сіндєєвої, це питання можна було врегулювати через запит або звернення до управління.
Валентина Сіндєєва. Суспільне Чернігів"Якщо відсутня схема організації дорожнього руху, не може бути мови про якісь паркомісця чи дорожні знаки, чи встановлені вони відповідно до законодавства, чи ні. Андрій Рафалович викликав слідчо-оперативну групу, яка викликається лише на кримінальні правопорушення. Якщо ми говоримо вже про те, що в сукупності скільки виїхало патрулів до управління патрульної поліції на виклик позивача — якщо ми будемо до кожного так звертатися, то у нас нарядів не вистачить", — пояснила Валентина Сіндєєва.
Мільйон планує віддати на благодійність
Один мільйон гривень моральної компенсації, яку хоче стягнути з патрульних Андрій Калапа, він планує віддати на благодійність.
"Всі кошти моральної шкоди, стягнуті з відповідача в разі задоволення заявленого позову, спрямувати на громадську організацію «Ветеранська спільнота України “Серцевір”». Тут реквізити зазначені. З цільовим призначенням — благодійна допомога. Прошу зазначити це в судовому рішенні", — сказав у суді Андрій Калапа.Читати ще
Читати ще
У Чернігові ветеран хоче оскаржити постанову патрульних та вимагає стягнути 1 млн грн моральної шкоди