Якщо ви прийняли рішення встановити сонячні панелі на своїй ділянці, необхідно визначитися із типом таких пристроїв. Найчастіше вибір стоїть між полікристалічними та монокристалічними сонячними панелями. Яке обладнання доцільніше обрати у тому чи іншому випадку, ми розповімо у нашій статті.
Особливості монокристалічних сонячних панелей
Монокристалічні сонячні панелі є ефективними, оскільки вони виготовляються із першокласного кристалічного кремнію, та досягають ефективності понад 20%. Тому, як стає зрозуміло, такі панелі виробляють більше електроенергії, залучаючи при цьому меншу площу. Це є дуже важливим фактором, якщо у вас обмежений простір на земельній ділянці чи на даху будинку. Замовити такі сонячні батареї ви можете у компанії XOLAR за доступною ціною.
Такі сонячні панелі гарантовано працюють до 25, 30 років і рідко здатні втрачати свою продуктивність з плином часу. Крім цього, більшість виробників надають тривалий термін гарантії, що підтверджує довговічність та надійність цих панелей.
Крім цього, варто зазначити, що монокристалічні панелі здатні працювати навіть за умов низького рівня освітлення, наприклад, в похмурі дні, або пізно ввечері чи рано вранці вони добре виробляють електроенергію. Тому вони стануть чудовим рішенням для регіонів, де не завжди є багато сонячного освітлення. До плюсів саме монокристалічних панелей варто віднести:
- високий рівень ефективності;
- тривалий експлуатаційний термін;
- можливість використання на невеликих площах;
- стійкість до слабкого рівня освітлення.
Коли йдеться про недоліки таких сонячних панелей, варто зазначити лише те, що їхня цінова політика є вищою, у порівнянні з іншими варіантами.
Особливості полікристалічних сонячних панелей
Для виготовлення полікристалічних панелей використовуються декілька кристалів кремнію, що здатне трошечки зменшувати їхню ефективність приблизно до 15-18%. Тому ми можемо сказати, що такі сонячні панелі будуть виробляти менше енергії, у порівнянні із монокристалічними варіантами. Однак, полікристалічні сонячні панелі є нижчими за ціною, що пояснюється значно простішим процесом виробництва.
Також варто зазначити, що полікристалічні панелі потребують більше вільного простору для вироблення такої ж кількості енергії, як їхні монокристалічні аналоги. Тому якщо у вас обмежений простір, це може стати значним мінусом при виборі полікристалічних варіантів.
Полікристалічні панелі також є менш ефективними за умови роботи при слабкому освітленні. Тому, якщо ви проживаєте в регіоні, де менша кількість сонячного світла протягом добового дня, це варіант буде не дуже вдалим.