За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
У Чернігові планують створити "острівці безпеки" з відеокамерами по всьому місту до літа 2024 року.
Про це Суспільному розказав начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський.
На його думку, це один із ключових напрямків покращення громадської безпеки в місті.
"Острівці безпеки" мають бути розташовані біля відділків поліції та підрозділів ДСНС так, щоб поряд було укриття. Кожен острівець має бути облаштований тривожною кнопкою (щоб була змога викликати рятувальні служби), а усі острівці – поєднані між собою маршрутами, які перебуватимуть під цілодобовим спостереженням, каже Брижинський.
"Ми плануємо, що ця ідея буде реалізована орієнтовно до літа цього року і в подальшому проведемо тестування, щоб передбачати постійне вдосконалення можливостей стратегії «Чернігів – комфортне та безпечне місто»”.
З його слів, також передбачається створення єдиного координаційного центру, де будуть чергувати представники всіх рятувальних служб, які зможуть негайно ухвалювати рішення за напрямками своєї діяльності.
Планується, що відеокамери будуть вести спостереження, як за людьми у місцях масового скупчення, так і за автомобілями на дорогах, аналізувати номерні знаки.
"Наприклад: людині стало погано, вона впала – відеокамера виявляє цю людину і надає сигнал на загальний пульт чергового про те, що в такому-то місці людина, якій стало погано. Будуть виявляти місця скупчення транспортних засобів, виявляти ті ділянки вулиць, де потік дуже посилений, де треба в подальшому ухвалювати рішення щодо розвантаження дорожньої мережі, встановлення певних дорожніх знаків", – пояснює Брижинський.
Як розповів Суспільному заступник начальника з технічних питань КП "Муніципальна варта" Чернігівської міської ради Денис Брильов, на сьогодні у місті працюють близько 450 камер.
За його словами, відеоспостереження, яке було пошкоджене під час бойових дій, зокрема, на околицях Чернігова, відновлене. З нового – встановлені камери на вулиці Дрозда. Більшість камер у місті орієнтовані на розпізнавання номерних знаків. Ті, що у місцях масового скупчення людей в центрі міста є оглядовими.
"У нас є розроблена концепція розвитку системи відеоспостереження та відеоаналітики Муніціпальної варти. Там по етапам, по рокам, але ж зараз треба враховувати бойові дії: в'їзди/виїзди облаштовувати. Проблема ще й у фінансуванні також", – каже Брильов.
За його словами, загалом для Чернігова потрібні п'ять-шість тисяч камер, але зараз є 10% від цих потреб.