Цього дня 248 років тому народився Петро Прокопович, який здійснив справжню революцію у сфері бджільництва. Пам’ять талановитого земляка вшановують на Чернігівщині донині.
Петро Прокопович з’явився на світ 10 липня 1775 року в селі Митченки поблизу Батурина в родині священника. Батько його дуже хотів, щоб син також став духівником.
Петро Прокопович здобував освіту в Києво-Могилянській академії, але вибрав кар’єру військового. Щоправда, один день на пасіці брата змінив усе його життя.
«Петро Прокопович покинув військову службу і почав займатися бджільництвом у рідному селі Митченки, за що батько позбавив його спадку.
Бджолу Прокопович називав сонячною комахою. Але омріяне бджільництво йому спочатку не дуже вдавалося. Був рік, коли його пасіка і будинок згоріли. Тому Петру Прокоповичу довелося викопати землянку, в якій він і зимував», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначила Наталія Саєнко, вчений секретар Національного заповідника «Гетьманська столиця».
Революційний винахід у бджільництві він зробив у січні 1814 року – винайшов рамковий вулик розбірної конструкції, так він сам його і назвав.
«Для бджільництва – це величезний прогрес. Бо на той час використовувалася так звана роєбійна система, коли вулик-дуплянку влаштовували над димом, бджіл викурювали, але ж і мед був із запахом диму та залишками комах. Натомість завдяки новому вулику можна було контролювати процес збору меду, розмноження бджіл, краще готувати їх до зимівлі», – розповіла Наталія Саєнко.
.