За інформацією: Суспільне Чернігів.
Тролейбус у Чернігові та начальник МВА Дмитро Брижинський. Суспільне Чернігів
Кондуктор у чернігівському тролейбусі відмовився визнавати посвідчення Учасниці бойових дій, як достатню підставу для безоплатного проїзду та відмовлявся спілкуватися державною мовою. Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський просить провести службове розслідування, щодо конфлікту між пасажиркою-військовослужбовицею та кондуктором.
Як відомо зі звернення пасажирки Людмили Ковальчук-Осипенко до начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського, суперечка сталася 23 квітня близько 20:00 у тролейбусі №9. Зайшовши на зупинці "Драмтеатр", вона показала посвідчення УБД. На що кондуктор відповів, що необхідна ще й пільгова транспортна картка. Пасажирка пояснила, що вона з Хмельницької області, а тому не може її оформити. Далі жінка пояснює, що кондуктор вияв неповагу до неї.
"Він з насмішкою запитав: «Що? І там воюють?» Я сказала: «Ви ж розумієте, чому я зараз у цьому місті?» Запитала, чому він байдуже ставиться до розпоряджень голови військової адміністрації? Відповіді не було. Він підбіг до пасажирів, що сиділи поряд, показуючи свою руку: «Ось я отримав поранення. А цих ветеранів порозводилося»", — йдеться у зверненні пасажирки.
Також, за її словами, кондуктор спілкувався з нею та іншими пасажирами російською мовою.
28 квітня Дмитро Брижинський направив звернення до начальника управління транспорту міськради Олександра Рижого з проханням провести службове розслідування до 2 травня.
"Вжити заходів дисциплінарного впливу до осіб винних в порушенні вимог законодавства України. Довести до всіх працівників підприємства вимоги нормативно-правових актів, які регулюють порядок перевезення осіб, які мають право на безоплатний проїзд в громадському транспорті. За результатами проведеної роботи проінформувати Чернігівську міську військову адміністрацію до 02.05.2025 року", — зазначив Брижинський у зверненні.
Нагадаємо, 7 лютого 2025 року начальник Чернігівської МВА на своїй сторінці у Facebook повідомив що чернігівські перевізники видали накази, щоб учасники бойових дій їздили безкоштовно. Для цього вони мають пред'явити лише посвідчення відповідного зразка. Відповідно до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій мають пільгу безплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, незалежно від відстані та місця проживання.
Читати ще
Читати ще
Чернігівські перевізники видали накази, щоб учасники бойових дій їздили безкоштовно за посвідченням, — Брижинський
Суспільне звернулося за коментарем до начальника КП "Чернігівське тролейбусне управління" Руслана Ємця. З його слів, у діях кондуктора є порушення.
"Інформація стосовно розпорядження Брижинського доводилась на зборах. Але якби все, що ми розповідаємо і вимагаємо все виконувалось, то взагалі б ніяких проблем не було. Там конфліктна ситуація була між кондуктором і пасажиром, але за словами кондуктора там був не найкращий текст. Тому наразі ми розбираємось з цією ситуацією, щодо дій, які будуть застосовані щодо кондуктора, зможу повідомити завтра (29 квітня — ред.)", — каже Руслан Ємець.
За його словами, вимога щодо наявності пільгової транспортної картки передбачена постановою Кабміну.
"Там де працює АСООП, (автоматизована система обліку оплати проїзду, — ред.) там пільговик має отримати пільгову картку. Тобто, якщо ми говоримо за мешканців Чернігова, то ми маємо право на сьогодні вже не надавати пільгу, якщо немає картки. Але ми цього не робимо і кондукторам доводиться саме така позиція, ми просимо нагадувати мешканцям Чернігова про її необхідність для пільгового проїзду. А поки не вирішено питання з картками щодо мешканців інших громад, то кондукторам доведено, що вони не мають право вимагати її".
За словами пасажирки Людмили Ковальчук-Осипенко вона наразі проходить військову службу у Чернігівській області. Про "не найкращий текст" каже наступне:
"Словесних образ в сторону кондуктора з мого боку не було. Я йому просто сказала, що якщо ви хочете зрозуміти де здобувається УБД, то я можу підказати вашим дітям тощо. Так, я з Хмельницької області, як мінімум я так сказала тому, що там народилась. Воєнний стан у нас по всій країні й у Хмельницьку область також прилітають ракети й дрони".
Жінка каже, написала звернення, бо не хоче, щоб подібні ситуації виникли з іншими військовослужбовцями.
"Дисциплінарне стягнення – це не принципово. Але хочеться, щоб людина усвідомила. Кондуктор мені сказав, що я нічого не розумію, що він в Афганістані воював і отримав поранення. Я це розумію, якщо людина служила в Афганістані — це воїн-інтернаціоналіст. Якщо отримав поранення, то це ще й особа з інвалідністю внаслідок війни. Або ж навіть просто ветеран війни і я так само ветеран, але вже сучасної війни. Але чомусь він хоче, щоб його поважали, бо він в Афганістані служив, а мене не треба поважати", — сказала Людмила Ковальчук-Осипенко.