За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
У пошкодженій під час бойових дій Чернігівській обласній універсальній бібліотеці імені Русових завершили ремонт покрівлі та замінили всі пошкоджені вікна.
Про це Суспільному повідомила директорка департаменту культури й туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай.
Чернігівська обласна універсальна бібліотека імені Русових
За її словами, з бюджету області у 2022 році на ремонт покрівлі виділили 366,5 тисяч гривень та 362,2 тисячі гривень на заміну вікон та улаштування укосів. Завершити ці роботи допомогли благодійники — "Український аграрний холдинг", який виділив 8,5 мільйонів гривень.
Людмила Замай. ФОТО: Суспільне Чернігів"Змонтовано стропильну систему. Замінено підпорні балки. Облаштовано нову дерев'яну обрешітку. Виконано роботи з облаштування паробар'єра. Облаштовано дерев'яне перекриття між кімнатою другого поверху і горищем. Відновлено покрівлю. Встановлено жолоби водостоку і захист від блискавки. Також закуплено і встановлено було 6 вікон і встановлено двері для аварійного виходу. Замінено на нову лускоподібну металочерепицю покрівлю вежі, яка виготовлялася на заводі під спецзамовлення".
За інформацією Людмили Замай, будівля наразі потребує продовження ремонту та реставрації. Торік з обласного бюджету виділили 626 тисяч гривень для виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо реставрації. Сам проєкт передбачає 48 мільйонів та розділений на дві черги.
"Роботи з реставрації фасаду, фундаментів, мережі електро, тепло та водопостачання, водовідведення і системи пожежної сигналізації. І на сьогодні департамент культури разом з обласною військовою адміністрацією і департаментом економіки працює над залученням також благодійних коштів, щоб ми знайшли донорів саме на ці роботи або на першу чергу, або на другу".
Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва
Відновлення Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва фінансує Світовий фонд пам'яток, з яким Чернігівська обласна адміністрація підписала два меморандуми про співпрацю. За словами Людмили Замай, благодійники самі обирають підрядників та напряму фінансують роботи. Перший меморандум передбачає 35 тисяч доларів, другий — 192 тисячі доларів.
"Станом на сьогодні виконані такі види робіт: демонтовано аварійні конструкції, залито новий фундамент під прибудову замість знищеного. Відтворені усі цегляні стіни в автентичних формах, обрисах з використанням автентичного матеріалу. Там розбиралась кожна цеглинка і використовувалися повністю навіть фрагменти цеглинок у відтворенні цих стін. Ремонт усіх тріщин методом ін'єктування, зшивання металевими елементами. Змонтовано нове горищне перекриття, нову постійну кроквяну систему, дах у будівлі. І частина будівлі вже накрита захисною мембраною".