Війна принесла багато горя, перекреслила купу планів і негативно вплинула на всі звичні сфери життя. Шкільне навчання – не виняток. І нині в дітей одна мрія – ходити в школу та вчитися за партами. Однак наразі в прикордонних громадах нашої області ця мрія залишається нездійсненною.
У Сновській громаді, що межує з ворогом, налічується приблизно 2200 школярів. І всі вони – на дистанційному навчанні. Але організувати навчальний процес, особливо в сільській глибинці, де немає доступу до інтернету, – завдання із зірочкою. Це підтверджує і голова громади Олександр Медведьов.
«У місті навчальний процес організувати значно легше, бо інтернет більш стабільний. У селах, де є інтернет, теж ситуація нормальна. Є розклад і діти навчаються. А от у селах, де інтернету нема, це ті, що розташовуються ближче до кордону, там проблеми. Вчителі влаштовують факультативи, збирають учнів, але це аж ніяк не щодня, наприклад, раз на тиждень. Але, на мою думку, це не навчання. Тож виходить, що вчителі і учні 100% страждають.
Із села Єліне, яке періодично обстрілюють, учнів усіх взагалі вивезли. У Сновську навчання контролюється, і розклад є. Коли світло вимикають, то пристосувалися до цього, бо є графіки відключень. Відповідно, можна скласти розклад уроків», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Олександр Медведьов, голова Сновської громади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Корюківці зберігається планшет земляка – пілота, який здійснив останній вдалий авіапрорив на «Азовсталь»
Попри таку ситуацію, він запевнив, що мережа освітніх закладів залишиться незмінною.
«Поки триває війна, не будемо нічого оптимізувати та закривати. У нас добра мережа освітніх закладів. Було питання щодо двох шкіл, але вирішили, що не будемо нічого змінювати. Щодо оплати вчителям: ми порахували, що нам не вистачить коштів десь на половину листопада і грудень. Але якісь заходи, аби виправити таку ситуацію, вживатимемо. Ми сподіваємося, що можливо, субвенцію дадуть. Але і готуємося до ситуації, якщо не дадуть. Якось закриємо рік без боргів. Щоправда, потрібно буде до листопада та грудня пояси затягнути. Нині не готовий доповісти про конкретні кроки, як саме виходитимемо з положення, бо план тільки розробляється. Але, звісно, проблему вирішуватимемо», – запевнив Олександр Медведьов.
–
Ірина Осташко