За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олексій Павлов. Суспільне Чернігів
Тоді поліцейські затримали наркодилера, який виготовляв та розповсюджував психотропи різними областями України. Щомісячне виробництво цієї лабораторії сягало 30 кілограмів.
"Була знешкоджена така доволі велика лабораторія з виготовлення альфа-ПВП, в народі вона називається «сіль»".
Затримання наркодилера. Поліція Чернігівської області
Тоді правоохоронці вилучили до 9 кілограмів готової продукції, розповів Олексій Павлов. Її вартість, за цінами "чорного ринку", становить 4,5 мільйона гривень.
Поліція вилучила наркотики на Чернігівщині. Поліція Чернігівської області
Вилучені наркотики направляють на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
"На етапі досудового розслідування слідчий призначає судову експертизу своєю постановою і далі об'єкти дослідження разом з постановою надає експертам", — Євген Каплун завідувач відділу досліджень НДЕКЦ МВС.
Кількість експертиз наркотиків збільшилася на 50%, усі дослідження відбуваються з відеофіксацією
За словами завідувача відділу досліджень НДЕКЦ МВС Євгена Каплуна, найпоширенішими наркотиками в Чернігівській області є амфетамін, альфа-ПВП, більш відомий, як "солі", та канабіс. Він каже: з початку повномасштабного вторгнення кількість експертиз наркотиків збільшилася на 50%. Дослідження відбувається з відеофіксацією. Після розкриття пакування експерти фотографують усе, що надійшло.
Євген Каплун. Суспільне Чернігів"Далі проводиться вже зважування речовин, щоб визначити їхню масу, тому що від цього буде залежать кваліфікація статті. Потім експерти проводять пробу, підготовку цих об'єктів. Це включає в себе екстракцію різними типами розчинників", — пояснює Євген Каплун.
Фахівчиня проводить експертизу наркотиків. Суспільне Чернігів
Після отримання результатів експерт складає висновок та направляє його до канцелярії, каже Євген.
Порушення логістики — вже велике діло у боротьбі з наркозлочинністю
Одним з найпріоритетніших завдань управління боротьби з наркозлочинністю Олексій Павлов називає порушення логістики.
"Для виготовлення наркотиків необхідні прекурсори та інші хімічні сполуки, без яких синтез цих наркотиків не буде відбуватись. Порушення логістичних каналів також позитивно впливає на нейтралізацію наркозлочинності як такої. Лише ліквідацією нарколабораторії ми позбавляємо роботи дрібних наркоділків, наркодилерів, а також не допускаємо потрапляння наркотиків на вулиці", — говорить начальник управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП в області.
Як правоохоронці знаходять нарколабораторії
Знайти, де розташована лабораторія, непросте завдання, пояснює Олексій:
"Зазвичай лабораторія дуже сильно замаскована. Це може бути покинута будівля в закинутому селі, там, де навіть немає мобільного зв'язку. Це кропітка робота з аналізу шляхів надходження, як я й казав раніше, хімії, прекурсорів. Далі ми вже добігаємо до кінцевого результату – встановити місце виготовлення, тобто де розташована сама лабораторія".
Зі слів начальника управління, нарколабораторії облаштовують і у квартирах, проте вони не такі масштабні. Мешканцям багатоквартирних будинків варто звертати увагу на різкі хімічні запахи.
"Ацетон та ізопропіловий спирт вони дають такий запах, який неможливо переплутати ні з чим", — каже Олексій Павлов.
Як знищують наркотики
Знімальна група Суспільного побувала на місці знищення речових доказів по одному з кримінальних проваджень відповідно до вироку Новозаводського суду міста Чернігова.
Речовина, яку знищували, рослинного походження – канабіс. Пакети з канабісом спалили у печі.
Правоохоронці спалюють наркотики. Суспільне Чернігів"Коли надходить вирок суду у кримінальному провадженні, скликається комісія відповідних служб, наркотичні засоби привозяться для знищення і в присутності всіх членів комісії знищуються, після чого складається акт", — пояснив начальник відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління Станіслав Козир.
Станіслав Козир. Суспільне Чернігів
На Чернігівщині протягом 2024 року правоохоронці розкрили 1 587 наркозлочинів.
Читати ще
Читати ще
Донат 100 тис. грн пом’якшив вирок: у Чернігові засудили чоловіка, який під час хвилини мовчання вигукував «Слава Росії»